Wiadomości
Tunel będzie zamknięty od godziny 22 w sobotę do 6 rano w niedzielę (Fot. GZDiZ/Karol Stańczak)

środa,

14 października 2020

19:00

Prace w Tunelu pod Martwą Wisłą. Przejazd zostanie zamknięty, ale tylko na jedną noc

W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 17 na 18 października, zamknięty będzie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Między 22:00 a 06:00 zaplanowano tam prace serwisowe.

Rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan poinformowała w środę, że na czas zamknięcia tunelu będzie obowiązywał objazd ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska.

CO BĘDZIE SIĘ TAM DZIAŁO?

Prace serwisowe w tunelu obejmą m.in. przegląd i konserwację hydrantów, czyszczenie i konserwację wentylatorów strumieniowych oraz oświetlenia ogólnego w strefach wjazdowych, a także pomiary przepompowni tunelowych.

NIEMAL 35 METRÓW W DÓŁ

Tunel pod Martwą Wisłą jest częścią Trasy Słowackiego łączącej gdańskie lotnisko z portem morskim. Pozwala na pokierowanie ruchem dużych ciężarówek tak, by omijały one ścisłe centrum Gdańska. Tunel został oddany do użytku w kwietniu 2016 r. Ma długość 1,4 km i przebiega na głębokości - w najniższym miejscu - prawie 35 m. W czerwcu 2016 r. Rada Miasta Gdańska nadała tunelowi imię arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Metropolita gdański zmarł 3 maja 2016 r.

 

 

PAP/pb