Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka)

wtorek,

06 października 2020

13:49

Grzegorz Furgo: od 12 października przestaję być szefem CIS, obejmę inne stanowisko w Senacie

- Od 12 października przestanę pełnić funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Senatu i obejmę inną funkcję w izbie wyższej. Będę radcą Senatu - poinformował we wtorek dyrektor CIS Grzegorz Furgo. O tym, że Furgo został odwołany z funkcji dyrektora Centrum Informacyjnego Senatu, napisał w poniedziałek Onet.

Furgo w rozmowie z PAP potwierdził te doniesienia. - Przestaję rzeczywiście być szefem CIS od 12 października, obejmując inne stanowisko w Senacie - poinformował. Dopytywany, jakie to będzie stanowiska odparł, że będzie radcą Senatu.

Na pytanie, kto będzie nowym dyrektorem CIS Furgo odparł, że nie wie.

DZIAŁALNOŚĆ NA POMORZU

Furgo pełnił funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Senatu od listopada 2019 r.

W wyborach parlamentarnych w 2015 Furgo kandydował do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru, uzyskując mandat posła VIII kadencji. Był wiceprzewodniczącym pomorskiego regionu Nowoczesnej i członkiem rady krajowej partii. W kwietniu 2017 został zawieszony w prawach członka ugrupowania, po czym przeszedł do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, a później został członkiem tej partii.

W 2019 r Furgo bezskutecznie ubiegał się w wyborach o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej. W jesiennych wyborach krajowych w tym samym roku nie uzyskał poselskiej reelekcji.

 

PAP/mk