Wiadomości
fot. pixabay.com/Fotorech

wtorek,

06 października 2020

10:00

Psychoonkolog, dietetyk, doradca zawodowy będą do grudnia wspierać chorych na raka w ramach darmowych konsultacji

Z bezpłatnego wsparcia psychologa, dietetyka i doradcy zawodowego mogły skorzystać osoby chorujące na raka i ich bliscy. Od października do grudnia eksperci Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego udzielać będą mieszkańcom Pomorza darmowych porad on-line, zapowiada Dorota Grabowska, koordynatorka akcji.

- Osoba chorująca, ktoś jej bliski albo para, w której jeden z partnerów choruje, może uzyskać wsparcie psychoonkologa. Mamy też psychoonkologów dziecięcych, którzy będą rozmawiać z rodzicami chorych dzieci. Wśród naszych ekspertów jest też dietetyk, który doradzi jak odżywiać się w czasie choroby onkologicznej a także doradcy w zakresie sportu i finansów oraz spraw związanych z zatrudnieniem - dodaje Dorota Grabowska.

Z pomocy i wsparcia mogą skorzystać także osoby, które już zakończyły leczenie. - Jeśli ktoś chorował 5-10 lat temu, ale nadal czuje potrzebę rozmowy, to także może się zarejestrować na spotkanie ze specjalistą. Wszystkie konsultacje będą prowadzone po rejestracji telefonicznej pod numerami 792 832 230 lub 792 831 884 - dodaje koordynatorka.

Projekt realizowany jest pod hasłem "Warsztaty Świadomości Onkologicznej" i potrwa do grudnia. Finansuje go samorząd woj. pomorskiego. W minionych latach ze wsparcia w ramach tego projektu skorzystało kilkuset mieszkańców woj. pomorskiego.

Joanna Matuszewska