Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

niedziela,

04 października 2020

17:50

Kacper Płażyński o porównaniu Polski do III Rzeszy przez prezydent Gdańska oraz obecny stan epidemii [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Po godzinie 8:30 Piotr Kubiak porozmawia z nim o skandalicznej wypowiedzi prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Czy moralnym jest porównywanie wolnej i demokratycznej Polski do III Rzeszy i czasów reżimu komunistycznego? Poseł oceni także bulwersujące słowa wiceszefowej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley. Niemiecka socjalistka zapowiedziała chęć "finansowego zagłodzenia" rządów Polski i Węgier za rzekome łamanie praworządności w tych krajach.

 

(Fot. Radio Gdańsk)

 O bieżących sprawach politycznych a także o stanie epidemii koronawirusa w Polsce Jarosław Popek po godzinie 9 porozmawia ze swoimi gośćmi. W "Śniadaniu Polityków" usłyszeć będzie można Kazimierza Smolińskiego (PiS), Tadeusza Aziewicza (KO), Marka Rutkę (Lewica) oraz Karola Rabendę (Porozumienie).


W „Głosie Pracownika" o 12:30 zajmiemy się m.in. tematyką płacy minimalnej w Polsce i Europie. Damy również podpowiedzi, jakich pytań możemy się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz opowiemy o nowym zawodzie przyszłości - menedżerze zespołu koordynującego współpracę człowieka z robotem. Zaprasza Olga Zielińska.


Skończyła 90 lat, od pół wieku gra na unikalnym instrumencie. Cytra w jej domu była, jak pamięta, od zawsze. Pani Wanda opowiada historię swojej przedwojennej rodziny. Wracają wspomnienia które przeplatają się z dniem dzisiejszym. Na reportaż "Lekcja gry na cytrze" po godzinie 21 zaprosi Słuchaczy Anna Rębas.

 

 

pb

_