Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

czwartek,

01 października 2020

15:38

Stowarzyszenie "Godność" i poseł PiS o słowach Aleksandry Dulkiewicz: to próba poniżenia naszego rządu

Prezes Stowarzyszenia "Godność" Czesław Nowak i poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński odnieśli się w czwartek do słów prezydent Gdańska w niemieckim radiu publicznym.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz mówiła m.in, że "wolność w Polsce zabierana jest jak w III Rzeszy, czyli po kawałku, jest gorzej niż za komuny".

- Ja zastanawiam się, komu służą takie zdania. W czyim interesie zostały wypowiedziane. Zastanawiam się, jaki jest cel prezydenta polskiego miasta do wypowiadania takich słów - mówi Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 - Nie rozumiem tej nienawiści do rządu, który został wybrany w demokratycznych wyborach. Naszego, polskiego rządu. Nie rozumiem, dlaczego prezydent Gdańska postanowiła polski rząd upokorzyć - mówi Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia "Godność".

We wtorek publiczny program drugiego niemieckiego radia wyemitował reportaż pt. "Eine Straßenbahn namens Danzig. Die PiS-Kampagne gegen Gdansk", czyli w tłumaczeniu: "Tramwaj o nazwie Danzig. Kampania PiS przeciwko Gdańskowi". Nic by w tym reportażu nie było zaskakującego, gdyby nie padły w nim ostre słowa z ust prezydent Gdańska o tym, jak dzisiaj wygląda Polska.

Maciej Naskręt