Wiadomości
Statuetki trafiły do osób, które wykazały się doświadczeniem, fachowością i wrażliwością społeczną w zatrudnianiu niepełnosprawnych (fot. Radio Gdańsk/Joanna Matuszewska)

wtorek,

29 września 2020

16:34

"Kruszymy lody obojętności". Nagrody Lodołamaczy za wrażliwość społeczną przyznane

Doświadczenie, fachowość, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych - tym pochwalić mogą się laureaci konkursu Lodołamacze. Gala przyznania nagród na poziomie regionalnym odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.


Nagrody trafiły m. in. do Miejskiego Ośrodka Społecznego w Gdyni, Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi czy Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych "Elsin".

- Jestem wzruszony, bo nasza firma funkcjonuje od 1954 roku, a od 30 lat zatrudniamy niewidomych, epileptyków oraz inne osoby, które nie znajdują pracy na otwartym rynku. Cieszy mnie, że mogą czuć się pełnoprawnymi członkami zespołu - mówił Ryszard Waranków, prezes Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych "Elsin".

SOLIDARNOŚĆ SPOŁECZNA I NOWOCZESNE PODEJŚCIE

- Przystąpienie do konkursu jest nie tylko wyróżnikiem wrażliwości i solidarności społecznej, ale też elastyczności w działaniu i nowoczesnego podejścia do polityki zatrudnienia, bowiem troska o drugiego człowieka jest jedną z najwyższych wartości - mówią organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "Fazon", której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs podzielony został na etapy: regionalny i centralny. W tym roku gala końcowa zaplanowana jest na 8 października 2020 w Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku konkurs Lodołamacze odbywa się po raz 15.

 

Anna Moczydłowska/am