Wiadomości
W tym roku na "Kolosy" będzie można dostać się bez kolejki (Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)

poniedziałek,

28 września 2020

16:00

Tegoroczne "Kolosy" w najbliższą sobotę. Podróżniczych opowieści posłuchamy wyłącznie przez internet

Tegoroczne "Kolosy" jednak się odbędą, ale w ograniczonej formule i bez udziału publiczności. Miasto, w porozumieniu z organizatorami 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, zdecydowało, że impreza odbędzie się w sobotę. Transmisję wydarzenia obejrzeć będzie można w internecie.

Odbywająca się tradycyjnie w marcu największa podróżnicza impreza w Polsce była pierwszą w Gdyni, którą odwołano ze względu na pandemię. Liczono wówczas, że uda się ją zorganizować w październiku.

- Wiemy, że "Kolosy" cieszą się ogromnym zainteresowaniem, więc decyzja o przeprowadzeniu jej bez udziału publiczności nie była łatwa. Zresztą, także liczbę uczestników wydarzenia zredukowaliśmy do minimum, ograniczając ją w zasadzie jedynie do prelegentów - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. - Liczymy, że w marcu przyszłego roku uda się już "Kolosy" przeprowadzić w tradycyjnej formule - dodaje.

ROZDANIE WYRÓŻNIEŃ

Wiadomo już, że Super Kolosa w tym roku otrzyma himalaista Ryszard Pawłowski. Znany jest też laureat nagrody im. Macieja Kuczyńskiego. Otrzyma ją Cezary Borowy za książkę "Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach". W sobotę poznamy natomiast zdobywców Kolosów w kategoriach alpinizm, eksploracja jaskiń, podróże, żeglarstwo i wyczyn roku.

Transmisja wydarzenia na stronie kolosy.org rozpocznie się w sobotę o godz. 10.

 

 

Marcin Lange/pb