Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

sobota,

26 września 2020

13:37

Chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje. Widać to na gdańskich targach mieszkań i domów

Ponad dwudziestu wystawców przedstawia swoje oferty na Targach Mieszkań i Domów Amber Expo w Gdańsku. Mimo pandemii chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje, chociaż ceny się nie zmieniły.- Na targach są deweloperzy, którzy prezentują ofertę swoich najnowszych inwestycji, mamy też przedstawicieli finansowych, agencje nieruchomości. Są też seminaria, na których można się dowiedzieć na przykład, jak wynająć mieszkanie czy jak podpisać umowę z deweloperem - mówi dyrektor targów Grzegorz Zieliński.

Wystawcy przyznają, że oferta podczas tej edycji targów – organizowanych w wyjątkowych okolicznościach - nie różni od innych prezentowanych na tego typu wydarzeniach.

- Staramy się, żeby na targi zaproponować klientom jak najszerszą ofertę i nowe etapy inwestycji oraz promocje. W tym roku idziemy dokładnie tą samą ścieżką. Ceny są stabilne i takie same, jak były wcześniej. Myślę, że cały rynek trójmiejski w ten sposób funkcjonuje - od czasu do czasu pojawiają się promocje, natomiast ceny staramy się utrzymać na podobnym poziomie, jak było na początku roku – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg.

UCIECZKA Z MIASTA

Podobnie jest w przypadku sprzedaży domów. - Sprzedajemy domy pod Trójmiastem. To nowa inwestycja, ogrodzona. Jest trend do ucieczki z miasta. Chcemy mieć swój choć najmniejszy kawałek ogródka. Jeśli na szali mamy dwupokojowe mieszkanie na Przymorzu za 650 tys. złotych lub dom, który możemy kupić za 530 tys. złotych w Miszewku, to jest to naprawdę świetna alternatywa, nad którą warto się zastanowić – mówi Beata Filipek z Dom&House.

CENY SIĘ NIE ZMIENIŁY

Odwiedzający targi szukają głównie mieszkań. – Ja rozglądam się za dwupoziomowym lokalem blisko zieleni. Najlepiej Jaśkowa Dolina, Wrzeszcz, ewentualnie Myśliwska. Jakieś pojedyncze oferty w tych lokalizacjach są. Ceny się raczej nie zmieniły – z moich obserwacji - i wciąż są wysokie. - My szukamy czegoś z dala od Jasienia – z wiadomych względów, ale tak, by można było szybko dojechać do pracy. Mogą być to obrzeża Gdańska. Nie wiemy jeszcze co z kredytem, pewnie teraz będzie trudniej o zdolność kredytową – mówili Radiu Gdańsk odwiedzający targi.

Targi mieszkań i domów potrwają w sobotę do godziny 17 i w niedzielę od 10.00 do 16.00. Impreza odbywa się w rygorze sanitarnym.

Aleksandra Nietopiel/ako