Wiadomości
(Fot. Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS)

wtorek,

22 września 2020

17:54

Koronawirus w sopockich szkołach. Sanepid zdecydował o kwarantannie dla uczniów

W sopockich szkołach potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wśród uczniów. Jeden w Szkole Podstawowej nr 8 i jeden w III Liceum Ogólnokształcącym.
Po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu zakażenia, wdrożono przygotowane przez miasto procedury bezpieczeństwa.


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie w SP nr 8 wszyscy uczniowie klasy, do której uczęszczało zakażone dziecko, zostali skierowani na kwarantannę oraz na nauczanie zdalne do 27 września br. W przypadku nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażonym uczniem, po przeprowadzeniu wywiadów sanepid zdecydował o skierowaniu ich na kwarantannę lub dozór.

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE


W III LO sanepid zadecydował o objęciu wszystkich uczniów z klasy zakażonej osoby kwarantanną i nauczaniem zdalnym. W przypadku nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażonym uczniem, po przeprowadzeniu wywiadów sanepid zdecydował o skierowaniu ich na kwarantannę lub dozór.

HYBRYDOWY SYSTEM NAUCZANIA

W trosce o ciągłość nauczania, na podstawie pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie, od 23 września do 25 września wprowadza się w szkole system nauczania hybrydowego. W tym czasie uczniowie kl. II realizować będą naukę w formie zdalnej. Dla pozostałych uczniów (kl. I i III) zajęcia prowadzone będą w formie stacjonarnej.


Oprac. puch