Wiadomości
Podejrzanemu grozi 8 lat więzienia (Fot. KMP Gdańsk)

poniedziałek,

21 września 2020

16:00

Znany muzyk disco polo miał proponować seks 14-latce. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli broń palną i narkotyki

Miał proponować seks 14-latce. Kolejnego mężczyznę podejrzanego o pedofilię zatrzymali gdańscy policjanci. Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, to 27-letni znany muzyk Disco Polo.
Podejrzany został zatrzymany w jednym z mieszkań w powiecie wejherowskim. Już usłyszał zarzuty składania propozycji obcowania płciowego małoletniej i prezentowania jej treści pornograficzny, ale nie tylko - mówi starszy aspirant Karina Kamińska z gdańskiej komendy miejskiej.

BROŃ PALNA I MARIHUANA

- Mężczyzna wysyłał za pośrednictwem czatu jednego z portali internetowych i komunikatora zdjęcia swoich genitaliów. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli tablet, komputery, telefon, pendrivy, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych. Ponadto podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli marihuanę, broń palną oraz kilkadziesiąt sztuk naboi, które zostały przekazane biegłemu z zakresu balistyki. Biegły wstępnie ocenił, że jest to broń, na którą wymagane jest pozwolenie - mówi starszy aspirant Karina Kamińska.

Podejrzanemu grozi 8 lat więzienia. Na razie będzie pod policyjnym dozorem.

 

Grzegorz Armatowski/mm