Wiadomości
Szpitale miejski i wojewódzki w Elblągu zapowiadają działania konsolidacyjne (fot. Google Street View)

środa,

16 września 2020

16:14

Rewolucja w elbląskich szpitalach. "To dla dobra pacjentów, nie ma mowy o likwidacji"

Dyrekcje szpitala miejskiego i wojewódzkiego w Elblągu zapowiedziały działania konsolidacyjne. Konkretnie ze szpitala miejskiego do wojewódzkiego ma być przeniesiony oddział ginekologiczno-położniczy, zaś z wojewódzkiego do miejskiego trafi cały oddział pediatryczny.


- Nie ma mowy o likwidacji czy ograniczaniu dostępności. Wręcz przeciwnie - to działania propacjenckie, zgodne z rekomendacjami i kierunkami rządowymi - wyjaśnia Mirosław Gorbaczewski dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.

UPORZĄDKOWANIE USŁUG MEDYCZNYCH

- Jest to kolejny krok w tworzeniu nowoczesnego, uporządkowanego rynku usług medycznych w naszym mieście. Pierwszym krokiem było połączenie 1 grudnia 2016 roku dwóch szpitali miejskich - przy ul. Żeromskiego i Komeńskiego. Też było wokół tego tematu sporo kontrowersji i przeciwników, którzy straszyli pracowników i mieszkańców. Po prawie czterech latach możemy powiedzieć, że był to bardzo dobry pomysł. Szpital bardzo dobrze funkcjonuje, a wynik finansowy nie budzi zastrzeżeń. Dziś, kiedy przystępujemy do kolejnego etapu, mam wrażenie, że ktoś znowu próbuje stworzyć sztuczne zagrożenie, dlatego chciałbym zapewnić, że nie dopuścimy do sytuacji, aby którykolwiek z pacjentów był niezaopiekowany, pozbawiony diagnostyki i musiał wyjeżdżać do innych szpitali. Chyba że wymaga leczenia na poziomie klinicznym - podkreślał wiceprezydent Elbląga Michał Missan.

Ostatecznie do przenosin oddziałów ma dojść z początkiem przyszłego roku. Wszyscy pracownicy mają zagwarantowane zatrudnienie.

 

Marek Nowosad/am