Wiadomości
Od początku roku szkolnego SARS-CoV-2 potwierdzono u 20 nauczycieli oraz 80 uczniów ze szkół z terenu woj. pomorskiego (Fot. Pexels/Pixabay)

środa,

16 września 2020

14:40

37 opinii wprowadzających zdalne lub hybrydowe nauczanie na Pomorzu. Na kwarantannie przebywa prawie 1500 osób

W środę kwarantannie poddawanych jest 1391 uczniów i 203 nauczycieli z terenu województwa pomorskiego – poinformował sanepid. Od początku roku szkolnego wydano w sumie 37 opinii umożliwiających wprowadzenie w placówkach oświatowych zdalnego lub hybrydowego nauczania.Aktualne dane dotyczące sytuacji w pomorskich szkołach w związku z epidemią koronawirusa Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała w środę na swojej stronie internetowej.

Z zamieszczonego tam komunikatu wynika, że od początku roku szkolnego SARS-CoV-2 potwierdzono u 20 nauczycieli oraz 80 uczniów ze szkół z terenu woj. pomorskiego. W środę na kwarantannie przebywało 1391 uczniów i 203 pedagogów.

WPROWADZENIE NAUKI ZDALNEJ

W związku z zakażeniami koronawirusem, do środy włącznie powiatowe stacje działające na terenie województwa pomorskiego wydały w sumie – na wniosek dyrektorów szkół – 37 pozytywnych opinii pozwalających na wprowadzenie w placówkach nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym.

Sanepid wyjaśnił, że są placówki, w sprawie których stacje wydały dwie lub więcej pozytywnych opinii – były one wydawane sukcesywnie w związku z przypadkami zakażeń w konkretnych – kolejnych – klasach.

NAJWIĘCEJ W GDYNI

Służby sanitarne podały, że najwięcej, bo 11 pozytywnych opinii, dotyczyło szkół z Gdyni, a 8 – placówek z Gdańska. Po cztery opinie związane były z placówkami z powiatu bytowskiego, kartuskiego oraz kościerskiego. Dwie dotyczyły placówek z powiatu wejherowskiego, a pojedyncze – placówek z powiatów bytowskiego, chojnickiego, słupskiego, wejherowskiego, tczewskiego i kwidzyńskiego.

Od początku roku szkolnego do pomorskich stacji sanepidu wpłynęło w sumie 105 pism od dyrektorów szkół zawierających wnioski dotyczące zmiany trybu nauczania w związku z pojawieniem się w placówkach przypadków zakażenia koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. 68 wniosków rozpatrzono negatywnie.

 

 

PAP/ako