Wiadomości
Pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński (Fot. wikipedia/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki)

środa,

16 września 2020

14:07

HSI chwali prezesa PiS za akcję #StopFurChallenge. "Dołączamy się do wezwania prezesa Kaczyńskiego"

Humane Society International Poland chwali Jarosława Kaczyńskiego. "Niezmiernie się cieszymy, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rzucił wyzwanie polskiej opinii publicznej i politykom ponad partyjnymi podziałami, by opowiedzieli się przeciw niewyobrażalnemu okrucieństwu wyrządzanemu zwierzętom na polskich fermach futrzarskich" - przekazała dyrektor Iga Głażewska.


Jak dodała, "ogromne poparcie, jakim partyjne #StopFurChallenge cieszy się w mediach społecznościowych, to kolejny jasny sygnał świadczący o tym, że ludzie nie będą dłużej akceptować bestialskiego przetrzymywania i zabijania zwierząt w imię mody".

OBRAZY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

Głażewska zwróciła uwagę, że niedawno opublikowane wyniki śledztwa dotyczącego szokujących warunków na polskich fermach futrzarskich wywołały oburzenie.

- Przerażające obrazy mówią same za siebie i są całkowicie sprzeczne z PR-em branży futrzarskiej, która sieje kłamstwo o tym, że futro jest produktem "naturalnym" czy pochodzącym od zwierząt utrzymywanych w warunkach wysokiego dobrostanu - wskazała. Nie ma nic naturalnego w upchanych w klatkach zwierzętach, które mają otwarte rany i widać, że cierpią psychicznie - dodała.

- Dołączamy się do wezwania prezesa Jarosława Kaczyńskiego do wszystkich polskich partii politycznych o wsparcie postępowej ustawy Prawa i Sprawiedliwości na rzecz zwierząt i zakazu hodowli zwierząt na futra - oświadczyła.

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt, czyli projektu, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane.

UDZIAŁ KACZYŃSKIEGO

Pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński.

- To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - zachęca prezes PiS.

W ubiegłym tygodniu, we wtorek, prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie.

 

- Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie - zaznaczył.

OCHRONA ZWIERZĄT

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

Humane Society International (HSI) to międzynarodowa organizacja założona w 1991 roku zajmująca się ochroną zwierząt i walką o ich bardziej humanitarne traktowanie. Humane Society International wraz z organizacjami partnerskimi stara się wypracować długoterminowe rozwiązania typowych problemów zwierzęcych i promować zasady etyki, szacunku i współczucia dla wszelkiego życia. Jest jedną z najbardziej znanych organizacji tego typu na świecie.

 

PAP/ako