Wiadomości
Ratownicy zareagowali, widząc, że mężczyzna wypił piwo i wsiadł za kierownicę (fot. KFP/Anna Rezulak)

środa,

16 września 2020

12:59

Pijany kierowca zatrzymany przez załogę karetki. Policja chwali: szybka reakcja pozwala uniknąć tragedii

Załoga karetki pogotowia zatrzymała w Gdańsku pijanego kierowcę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ratownicy zauważyli, że wypił piwo, a potem wsiadł za kierownicę forda. Ich reakcja była natychmiastowa.


- Ratownicy zajechali drogę kierowcy forda, a następnie zadzwonili pod alarmowy numer z prośbą o interwencję policji. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie. Okazało się, że 47-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i doprowadzili go na komisariat – mówi aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji.

MIESZKAŃCY GDAŃSKA ZATRZYMALI PIJANĄ KOBIETĘ

Z kolei na Alei Adamowicza świadkowie zatrzymali pijaną kobietę, która jechała hondą. 51-latka miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W jej samochodzie policjanci znaleźli opróżnioną do połowy butelkę wódki. Co ciekawe, zaledwie 3 miesiące temu kobieta straciła prawo jazdy za prowadzenie auta po pijanemu.

SZYBKA REAKCJA POZWALA UNIKNĄĆ TRAGEDII

Policjanci dziękują świadkom za zdecydowaną postawę i szybką reakcję na przestępstwo. - Dzięki nim być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego - dodaje Chrzanowski

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia.

 

Grzegorz Armatowski/am