Wiadomości
Z powodu kwarantanny w komendzie pozostali strażacy pracują na dwie zmiany w systemie 24 na 24 godziny (fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

środa,

16 września 2020

13:20

Koronawirus w komendzie straży pożarnej w Kartuzach. 5 ratowników zakażonych, 15 na kwarantannie

15 strażaków z komendy powiatowej w Kartuzach na kwarantannie. Koronawirus wykryto u jednego z ratowników. Jednostka pracuje normalnie, ale zmieniono system pracy. Na razie zakażenie wykryto u pięciu strażaków.


AKTUALIZACJA, 17 WRZEŚNIA, 11:00

Koronawirus potwierdzono już u 5 strażaków z Komendy Powiatowej w Kartuzach. To ratownicy, którzy byli na kwarantannie, bo na covid-19 zachorował ich kolega ze zmiany. Wyłączonych ze służby jest 15 strażaków. Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza w Kartuzach nadal pracuje normalnie.

- Monitorujemy sytuację i jeśli będzie taka potrzeba do Kartuz skierowani zostaną strażacy z innych jednostek - poinformował młodszy brygadier Łukasz Płusa z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. 15 ratowników będzie na kwarantannie co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.

Jak dowiedział się nasz reporter, w poniedziałek po południu okazało się, że jeden ze strażaków ma pozytywny wynik na COVID-19.

- Mężczyzna pracuje na tak zwanym podziale bojowym, w związku z tym kwarantanną objęto całą jego zmianę. W sumie to 15 osób - poinformował Łukasz Płusa.

STRAŻACY PRACUJĄ NA DWIE ZMIANY

W komendzie w Kartuzach zamiast trzech pracują teraz dwie zmiany w systemie 24 na 24 godziny. Jeśli nie będzie nowych zakażeń, taka sytuacja ma obowiązywać do połowy przyszłego tygodnia.

 

Grzegorz Armatowski/am