Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

14 września 2020

14:47

Mniej zakażeń koronawirusem w Polsce, polityczne losy Rafała Trzaskowskiego i składki od umów zlecenie [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

We wtorek o 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Czy spadek liczby przypadków zakażeń wirusem COVID-19 świadczy o tym, że pandemia się kończy? Dlaczego wykonywanych jest mniej testów? Czy warto szczepić się przeciwko grypie? Dlaczego też tak wielu lekarzy nie chce badać pacjentów fizykalnie, a jedynie udzielać teleporad? Odpowiedzi na te pytania postara się uzyskać Olga Zielińska.


Tuż po godz. 9:00 zapraszamy na Komentarze Radia Gdańsk. Jarosław Popek porozmawia z Andrzejem Ługinem z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu i Bartoszem Stracewskim z gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej o sobotnich demonstracjach w Gdańsku oraz o klubowych przygodach Rafała Trzaskowskiego.


Po godz. 9:30 na antenie audycja Ludzie i Pieniądze, a w niej Iwona Wysocka oraz rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski i Mateusz Marmołowski z firmy CTA będą dyskutować o plusach i minusach składek od umów zleceń, znaczeniu dla gospodarki i firm zatwierdzonej właśnie polityki rozwoju sztucznej inteligencji. Nie zabraknie też rozmów o nadchodzących zmianach w prawie budowlanym.


W audycji Dobrze Mieszkaj powrócimy do malowania ścian. Przed tygodniem mówiliśmy o rodzajach farb, a we wtorek porozmawiamy o kolorach. Okazuje się, że obecnie nie ma co narzekać na dostępność farb w rozmaitych barwach. Na odpowiedni dobór koloru pomieszczenia wpływa na jego oświetlenie. Więcej o tym opowie Joanna Gostkowska-Białek, architekt i projektant wnętrz. Porozmawia z nią Iwona Wysocka.


Zaś w Wiadomościach regionalnych, punktualnie o 14:30 zajrzymy na Kociewie. Garść najświeższych informacji z tamtych rejonów będzie można usłyszeć na falach Radia Gdańsk.


Każdy ma prawo do godnego traktowania i wynagrodzenia. Po godzinie 13:20 Joanna Matuszewska porozmawia z Agnieszką Dobrodziej, wicedyrektor Państwowej Inspekcji Pracy na Pomorzu. Prawa pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością - więcej na ten temat w audycji Więcej serca mniej barier.


W Trójmieście trwają Dni Solidarności z osobami chorującymi psychicznie. Zainaugurowano je jak co roku - otwierając drzwi tolerancji. O naszej psychice, stereotypach i tolerancji mówić będziemy w audycji Razem łatwiej. Po godzinie 21:05 przed radioobiorniki zaprosi słuchaczy Magda Świerczyńska-Dolot.

 
am/pb
_