Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

niedziela,

13 września 2020

18:42

Dekoncetracja polskich mediów, jesienne przetasowania polityczne i praca w dobie koronawirusa [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

Kim są właściciele polskich mediów komercyjnych i czy mają wpływ na politykę informacyjną? Dlaczego więc konieczne jest przyjęcie ustawy o dekoncentracji mediów i na jakim etapie są prace nad tym projektem? O to Olga Zielińska zapyta członkinię Rady Mediów Narodowych Joanną Lichocką z PiS w audycji Gość Dnia Radia Gdańsk o godz. 8:30.Jak w każdy poniedziałek, do naszego radiowego, śniadaniowego stołu po godzinie 9 zasiądą politycy. Gośćmi Jarosława Popka będą Kacper Płażyński z PiS, Ryszard Świlski z KO, Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski i Artur Dziambor z Konfederacji. Jak będzie wyglądała polska polityka po jesiennych przetasowaniach? Postaramy się to ustalić.


Koronawirus, praca zdalna oraz konieczność jej kodeksowego uregulowania wymuszają zmianę przepisów prawa pracy. Nad nowymi zasadami pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. "Solidarność" zaś wskazuje wiele szczegółów, na które należy zwrócić uwagę, oraz alarmuje iż zmiany w Kodeksie pracy muszą być precyzyjne. W przeciwnym razie pracodawcy będą nadużywali pracy zdalnej. Więcej na ten temat będzie można usłyszeć po godzinie 12:30 na antenie Radia Gdańsk w audycji Głos Pracownika. Zaprasza Olga Zielińska.


Po 14:00 w programie Nie Daj się Oszukać rozmowa o żywieniu niemowląt i kobiet w ciąży. Co można, a czego trzeba unikać? Jakie składniki zawiera mleko modyfikowane? Co można znaleźć w gotowych posiłkach dla dzieci - tzw. słoiczkach? O tym mówić będzie Anna Słomkowska, dietetyk medyczny i sportowy, doradzająca uczniom Gdańskiej Szkoły Baletowej.


A w przerwie audycji zajrzymy na Kaszuby Północne. Punktualnie o 14:30.

 

 

RG/pb

_