Wiadomości
Pacjenci i dyrekcja szpitala zgodnie przyznają, że remont budynku jest konieczny (fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

sobota,

12 września 2020

20:07

Szpital w Kościerzynie czeka kapitalny remont za ponad 12 milionów złotych. Ma być ładniej i oszczędniej

Ponad 12 milionów złotych kosztować będzie kapitalny remont szpitala w Kościerzynie. W budynku wymienione zostaną wszystkie okna, a jest ich ponad tysiąc. Przewidziano też montaż nowych rynien oraz instalacji odgromowej. Na koniec odnowienia doczeka się elewacja, bo stara ma już sporo zacieków i ubytków.

Jak mówi prezes szpitala w Kościerzynie Marzena Mrozek, ma być ładniej i oszczędniej.

– Zakres prac obejmie budynek główny i zakładu patomorfologii. Chodzi nam przede wszystkim o element energetyczny. Ocieplenie spowoduje, że będziemy oszczędzać na ogrzewaniu. Pacjenci będą leczeni w dużo lepszych warunkach. Zdarzało się, że personel i pacjenci skarżyli się, że niektóre okna są nieszczelne i przez nie wieje. Za rok ten problem zniknie. Będzie piękny budynek, jak nowy. Wykonawca nie będzie miał łatwego zadania, bo prace będą prowadzone przy normalnej pracy szpitala – komentuje prezes Mrozek.


ZDANIEM PACJENTÓW TO NAJWYŻSZY CZAS NA REMONT

Pacjenci przyznają, że remont budynku szpitala jest konieczny. – Przydałby się remont, bo jak widać odpada tynk z elewacji, są zacieki, jest nieestetycznie. To jeden z najlepszych szpitali na Pomorzu, a wyglądem powoli zaczyna odstraszać. Cieszę się, że będzie kapitalny remont, bo szpital będzie wyglądał jak nowy – słyszymy od pacjentów.

Prace potrwają rok. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Większość pieniędzy na ten cel pochodzi z budżetu Unii Europejskiej. 1,5 miliona złotych dołożył samorząd województwa, a 1 milion budżet państwa.

 

Grzegorz Armatowski/am