Wiadomości
Nowa trasa rowerowa powstanie na Wyspie Sobieszewskiej wzdłuż ul. Świbnieńskiej i Akwenowej do granic miasta Gdańska (Fot. Pixabay)

piątek,

11 września 2020

13:49

Siedmiokilometrowa trasa rowerowa powstanie na Wyspie Sobieszewskiej. Prace potrwają do końca przyszłego roku

Do końca 2021 r. ma potrwać budowa siedmiokilometrowej trasy rowerowej na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Inwestycja będzie kosztować ok. 4,4 mln złotych. To kolejny odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10.

O podpisaniu umowy z firmą WPRD Gravel na realizację tego zadania poinformowała w piątek Aneta Niezgoda z biura komunikacji społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nowa trasa rowerowa powstanie na Wyspie Sobieszewskiej wzdłuż ul. Świbnieńskiej i Akwenowej do granic miasta Gdańska. Rozpocznie się na skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską.

SIEDEM KILOMETRÓW

Rowerzyści, jadąc po koronie wału, dotrą do granic Gdańska, gdzie trasa połączy się ze ścieżką na terenie gminy Cedry Wielkie. Ponadto, w okolicy Błotnika droga rowerowa będzie miała swoje odgałęzienie w kierunku przystani.

Nowa trasa będzie liczyła siedem kilometrów. WPRD Gravel przebuduje także oświetlenie uliczne, sieci teletechniczne, studzienki sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej.

Prace potrwają do końca przyszłego roku. Ich koszt wyniesie ok. 4,4 mln złotych.

KONTYNUACJA TRASY

Nowa droga będzie kolejnym odcinkiem Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Z tego samego programu w Gdańsku powstała droga rowerowa na Wyspie Sobieszewskiej na ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. Koszt tych inwestycji wyniósł ponad 14 mln złotych. Rowerzyści mogą korzystać z nowej trasy od lipca 2019 r.

 

PAP/ako