Wiadomości
Każdy produkt oceniany jest przez aplikację pod kilkoma względami (Fot. Pixabay)

czwartek,

10 września 2020

13:40

Dzięki tej aplikacji, sprawdzimy czy dany produkt pochodzi z Polski. Wystarczy telefonem zeskanować kod kreskowy

Aplikacja, dzięki której szybko możemy sprawdzić, czy dany produkt został wyprodukowany w Polsce, została wsparta przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Współpraca z twórcami aplikacji Pola jest kolejną odsłoną kampanii społecznej spółki "Polskie – kupuję to!".

W ramach umowy PGE będzie rozszerzać bazę produktów aplikacji o kolejne branże. Dzięki temu lista krajowych producentów dostępnych w aplikacji będzie się stale powiększać, a identyfikacja polskich produktów będzie jeszcze łatwiejsza.

"WSPIERAMY POLSKĄ GOSPODARKĘ"

- Chodzi o zwrócenie uwagi konsumentów na wybór rodzimych produktów, ale również ułatwienie ich zakupu, w czym właśnie pomaga aplikacja Pola. Dlaczego PGE – spółka energetyczna - angażuje się w ten projekt? Ponieważ kupując polskie produkty wspieramy polskich przedsiębiorców i polską gospodarkę. Dzięki aplikacji Pola, w prosty sposób można sprawdzić, czy produkt został wyprodukowany w Polsce, przez krajową firmę, w naszym kraju zarejestrowaną i w Polsce płacącą podatki – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

WYSTARCZY ZESKANOWAĆ KOD KRESKOWY

Pola to polska aplikacja, która po zeskanowaniu kodu kreskowego podaje informacje o tym, czy producent jest zarejestrowany w Polsce, czy inwestuje w naszym kraju w badania i rozwój i czy jego kapitał jest rodzimy, czy też jest to część zagranicznego koncernu. Liczba punktów określających "polskość" danego produktu zwizualizowana jest przy pomocy czerwonego paska. Aplikacja jest cały czas rozwijana i stanowi unikatową bazę polskich firm, która nieustannie się powiększa.


 

PAP/mm