Wiadomości
(Fot. pikist.com)

wtorek,

01 września 2020

17:30

Ucz się języka angielskiego razem z Radiem Gdańsk i British Council. Projekt "Middleton Hall" na naszej antenie

To będzie zupełnie inny wymiar nauki języka angielskiego na antenie Radia Gdańsk! Od 2 września zaczynamy nadawanie specjalnego słuchowiska "Middleton Hall", które opowiada o barwnej postaci - Sitwellu pracującym w hotelu na obrzeżach Londynu. Audycja powstała przy współpracy z British Council i ma na celu poprawę znajomości języka, a nic w tym nie pomaga tak, jak "osłuchanie" się z obcą mową. Zapraszamy od poniedziałku do piątku chwilę po 5:00 a także w czwartki i piątki na DAB2 chwilę po 10:00.

O czym dokładnie jest "Middleton Hall"? - Właściciele Charles i Janet powierzyli kierowanie hotelem Sitwellowi. Sitwell jest głównym bohaterem. To bardzo barwna postać, która sprawi, że odbiorcy będą zaciekawieni, co się stanie dalej. Ale oczywiście słuchowisko będzie miało pewien zamysł. Celem jest poprawa znajomości języka angielskiego - mówi Colm McGivern, dyrektor British Council.

WSPÓLNY JĘZYK

- Lubię, gdy określa się angielski jako lingua franca, czyli wspólny język. Angielski to najlepszy język dla Polaków, jeśli przebywają w innych miejscach. To ekonomiczny amulet, kulturalna więź, sposób komunikacji między ludźmi z różnych zakątków świata, paszport do sukcesu, akcelerator twojej kariery. Umiejętność mówienia po angielsku to naprawdę ważna zdolność i ludzie o tym wiedzą. Robimy wszystko, co możemy, żeby nauka angielskiego, którą oferujemy, była na najwyższym poziomie. Dzięki temu osoby, które mają takie aspiracje, mogą się go nauczyć z nami - dodaje McGivern.

British Council to organizacja charytatywna finansowana przez brytyjski rząd. Jej historia sięga 1934 roku. Polska znalazła się wśród pierwszych kilku krajów, w których British Council założyło placówki zagraniczne. Głównym zadaniem organizacji jest współpraca kulturalna oraz edukacyjna ze szczególnym naciskiem na naukę języka angielskiego.

 

W czwartki i piątki od 10:00 do 12:00 w technologii DAB2 można słuchać też programu The English Project. Na początku każdego spotkania proponujemy także krótką lekcję języka angielskiego. Słuchać można >>>TUTAJ.

 

am/pOr