Wiadomości
(fot. Wikimedia Commons/Starscream)

niedziela,

02 sierpnia 2020

10:00

Farmalityka - wirtualne wykłady na GUMedzie zachęcą przyszłych studentów? "To nie jest kucie na pamięć"

Połączyli siłę dwóch kierunków i stworzyli nowy edukacyjny projekt. Wydział Farmaceutyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza do udziału w "Farmalityce". Projekt w postaci wirtualnych spotkań i wykładów realizowany jest przez pracowników naukowych farmacji i analityki medycznej, a kierowany do przyszłych studentów wydziału – licealistów i maturzystów.


- Wychodzimy z ofertą wykładów, webinariów i paneli dyskusyjnych. Chcemy zaprezentować, co mamy do zaoferowania, jakich rzeczy możemy się spodziewać, wybierając studiowanie na farmacji lub analityce medycznej. Będą też wykłady z nauczycielami akademickimi, poruszymy zagadnienia takie jak: łączenie farmacji z pracą zarobkową, czy jest życie poza farmacją lub analityką medyczną – bo wydaje się, że to kucie książki telefonicznej na pamięć, a tak do końca nie jest – mówi dr Natalia Miękus-Purwin z Katedry i Zakładu Chemii Farmaceutycznej na Wydziale Farmacji GUMedu.

TEMATY POPULARNONAUKOWE NIE TYLKO DLA LICEALISTÓW

W ramach farmalitycznych spotkań poruszane są także tematy popularnonaukowe kierowane do szerszej grupy odbiorców niż licealiści. To na przykład zagadnienia związane z substancjami psychoaktywnymi, rejestracją marihuany leczniczej czy nowymi biomarkerami.

Projekt w założeniu ma trwać cały rok. W wirtualnych wykładach jednocześnie może uczestniczyć 300 osób. Dołączyć może każdy, wchodząc w odpowiednią zakładkę na stronie Wydziału Farmacji.

STUDIA OKIEM STUDENTA

Najbliższe wykłady odbędą się 4 sierpnia ("Studia farmaceutyczne okiem studenta – panel dyskusyjny ze studentem kierunku farmacja na Wydziale Farmaceutycznym GUMed") i 6 sierpnia ("Studia analityki medycznej okiem studenta – panel dyskusyjny ze studentem kierunku farmacja na Wydziale Farmaceutycznym GUMed").

Zainteresowani maturzyści mogą napisać maila na adres: wf.promocja@gumed.edu.pl w sprawie studiowania na wydziale bądź też tematów poruszanych w ramach internetowych wykładów (mile widziane są propozycje kolejnych zagadnień). Więcej informacji znaleźć można na stronie Wydziału Farmacji.

 

Aleksandra Nietopiel/am