Wiadomości
(Fot. Wikimedia Commons/Jolanta Dyr)

piątek,

31 lipca 2020

19:43

"Heroic Waltz" Rafała Dubickiego na 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Premiera na antenie Radia Gdańsk

"Heroic Waltz" to nowy singiel Rafała Dubickiego, inspirowany powstaniem warszawskim. 1 sierpnia o godz. 17.07 w 76. rocznicę wybuchu, chwilę po godzinie "W", na antenie Radia Gdańsk odbyła się premiera utworu. Autor dedykuje go polskim bohaterom walczącym.

Przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego do utworu powstał wideogram, złożony z oryginalnych zdjęć z czasów powstania, autorstwa ppor. Eugeniusza Lokajskiego, powstańca warszawskiego, żołnierza AK. Klip można zobaczyć na oficjalnym kanale muzyka w serwisie YouTube.

 Singiel stanowi również zapowiedź drugiej autorskiej płyty Rafała Dubickiego, która ukaże się jesienią przyszłego roku. W nagraniu utworu udział wzięli Rafał Dubicki - trąbka, Michał Sołtan - gitara, Mateusz Woźniak - kontrabas
oraz Adam Lewandowski - perkusja.

KARIERA

Rafał Dubicki jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz i flugelhornista współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in.: Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Ray Wilson i Genesis, Michał Sołtan. Nagrywał muzykę do nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obrazu Macieja Pieprzycy pt. "Jestem Mordercą".

26 kwietnia 2019 roku podczas koncertu w warszawskim Nowym Świecie Muzyki miała miejsce premiera debiutanckiej, autorskiej płyty muzyka - "Story about Emotions".

 

materiały prasowe/pb