Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Piotr Puchalski)

środa,

29 lipca 2020

19:04

Black Hawk nad plażą i pancerny Tur przed molem. Zaskakująca akcja pomorskiej policji w Sopocie miała związek z koronawirusem

Pomorska policja rozdawała maseczki w Sopocie. By zaciekawić turystów, akcję informacyjną dotyczącą zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii połączono z pokazem sprzętu policyjnego. Dzieci mogły posiedzieć na motocyklach czy obejrzeć policyjnego robota. Rodzice przypomnieć sobie, że w czasie urlopu też trzeba pamiętać o zagrożeniu koronawirusem.

Środowy policyjny festyn przed molem był organizowany w tajemnicy. Miasto, media i sami funkcjonariusze nie zapowiadali tego, że na Placu Zdrojowym pojawią się radiowozy, policyjne motocykle, a nawet wóz pancerny kontrterrorystów. Nadrzędnym celem spotkania było przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii.

"ZAPOMINAJĄ O PANDEMII"

- Mamy wrażenie, że w nadmorskich miejscowościach ludzie zapominają o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Stąd pomysł na organizację tego wydarzenia. Nie ogłaszaliśmy tego wcześniej, nie zapraszaliśmy mieszkańców Trójmiasta. Event został stworzony tylko dla turystów i mieszkańców Sopotu, dla przechodniów. Namawiamy do zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek. Kolejnym elementem tego wydarzenia jest promocja zawodu policjanta - mówi komisarz Michał Sienkiewicz z Policji Wojewódzkiej w Gdańsku.

FRAJDA DLA NAJMŁODSZYCH

Funkcjonariusze udostępnili do zwiedzania najnowsze nieoznakowane i oznakowane BMW, pojazd opancerzony "Tur", który wykorzystują służby kontrterrorystyczne, tak zwaną "beczkę" do przewozu materiałów pirotechnicznych, motocykle i quady. Jedną z największych atrakcji był przelot policyjnego śmigłowca Black Hawk.

Turyści byli zaskoczeni festynem, a część z nich przyznawała, że dopiero rozmowa z policjantami i otrzymanie od nich maseczki, przypomniało im o zasadach bezpieczeństwa.

Posłuchaj materiału Piotra Puchalskiego:

Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogansk.pl