Wiadomości
32-latek z Białorusi usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem (fot. Policja Pomorska)

środa,

29 lipca 2020

13:34

Pijany mężczyzna miał podduszać i kopać psa na plaży. Policja zatrzymała 32-latka

Pijany Białorusin znęcał się nad psem w Gdańsku. Według ustaleń policji 32-latek rzucał, kopał i podduszał zwierzę. Było to na plaży, na oczach wielu turystów. Jeden z nich zadzwonił po policję, która wkrótce potem zatrzymała podejrzanego.

- Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na plaży. Sprawcy nie zastano na miejscu, nie było również żadnych osób, które widziały zdarzenie, dlatego policjanci zaczęli sprawdzać pobliski teren. Podejrzewany o znęcanie mężczyzna został zauważony przez policjantów na pobliskim deptaku. 32-latek był pijany, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci doprowadzili go do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych, a psa przekazali pod opiekę schroniska dla bezdomnych zwierząt "Promyk". Policjanci cały czas zbierali materiał dowodowy w tej sprawie, aby potwierdzić informacje przekazane telefonicznie przez zgłaszającego interwencje mężczyznę – mówi starsza aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji

JEDNYM Z DOWODÓW W SPRAWIE BĘDZIE NAGRANIE Z FACEBOOKA

- Podczas pracy nad sprawą śledczy znaleźli na jednym z portali społecznościowych wpis o tym zdarzeniu i zabezpieczyli fotografie oraz udostępnione filmy. Policjanci dotarli do świadków, których przesłuchali. Zebrany materiał w tej sprawie został przekazany do prokuratury. Zatrzymany przez policjantów 32-latek wczoraj usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, a prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem – wyjaśnia Kamińska.

POLICJA SZUKA KOLEJNYCH ŚWIADKÓW

Do zajścia doszło w niedzielę 19 lipca około godz. 20:00 w okolicach wejścia na plażę nr 72. Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat bądź dysponują nagraniami tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19. Informacje przekazywać można za pośrednictwem oficera dyżurnego pod numerem telefonu 47 741-12-22 lub pisząc na adres e-mail: komendant.kp5@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość.

Grzegorz Armatowski/am