Wiadomości
Przyczepa na ul. Wika-Czarnowskiego w Gdańsku. (Fot. Radio Gdańsk/Słuchacz)

wtorek,

28 lipca 2020

16:30

Sąsiedzki konflikt na gdańskiej Zaspie. Na jednym z osiedli stanęła przyczepa kempingowa dla turystów [POSŁUCHAJ]

Atrakcyjne osiedle przy plaży na gdańskiej Zaspie, a na nim przyczepa kempingowa. Ustawił ją jeden z mieszkańców. Oficjalnie przeszkadzała właścicielowi na działce, dlatego sprowadził ją do miasta. W przyczepie, według świadków, zaczęli pojawiać się turyści, co nie spodobało się części mieszkańcom osiedla.

Na ulicy Wika-Czarnowskiego w Gdańsku drugi rok z rzędu w sezonie letnim stoi przyczepa kempingowa. Miejsce jest atrakcyjne, bo stąd do plaży jest około 500 metrów. 


- Do przyczepy z pobliskiego mieszkania na parterze ponad głowami pieszych przechodzi kabel elektryczny. Natomiast wieczorami w przyczepie przebywają goście. Niektórzy mówią o tym, że za jeden nocleg trzeba zapłacić 10 zł od osoby - mówi Krzysztof, który poinformował nas o problemie.

Przyczepa dodatkowo zabiera cenne miejsce postojowe.

WSZYSTKO JEST LEGALNIE

Co ciekawe, przyczepa stoi zgodnie z przepisami. Naruszeń nie dopatrzyli się strażnicy miejscy, sanepid, a nawet skarbówka. Nie było podstaw do ukarania. Wszystko odbywa się legalnie, o czym zapewnia właściciel przyczepy pan Rafał.

- Przyczepę przewiozłem tutaj z działki, ponieważ w sezonie chciałem mieć właśnie na działce miejsce. Kabel rozwieszony nad głowami przechodniów służy do ładowania akumulatora. Owszem, miałem gości w przyczepie, czasem ich jednak przewożę na pole namiotowe w Sopocie. Ludzi zwracali mi uwagę, że jakieś leją się fekalia, ale to szara woda, która nie zawiera żadnej chemii. Wcześniej była używana do mycia zębów - przekonuje pan Rafał. - Ktoś mi tu próbuje robić pod górkę - dodaje właściciel przyczepy.

Po naszej prośbie Straż Miejska w Gdańsku ma jeszcze raz sprawdzić oznakowanie na ulicy Wika-Czarnowskiego w Gdańsku. Czy coś się zmieni? Trudno powiedzieć, mieszkańcy powinni uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać na zmianę w przepisach prawa o ruchu drogowym.

 

POSŁUCHAJ:

 

 

Maciej Naskręt