Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

poniedziałek,

20 lipca 2020

17:22

Unijny szczyt, zatrzymanie Sławomira N. i vademecum turysty [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

Gościem dnia Radia Gdańsk we wtorek będzie doktor Grzegorz Lewicki, amerykanista, członek Klubu Jagiellońskiego. Po 8:30 Artur Kiełbasiński porozmawia z nim o budżecie unijnym, przyszłości Europy po trwającym szczycie oraz zatrzymaniu Sławomira N., byłego ministra transportu.


W Komentarzach Radia Gdańsk gośćmi Jarosława Popka będą Maciej Wośko, Gazeta Bankowa i Bartosz Stracewski, TVP. Tu również porozmawiamy między innymi o unijnym szczycie i zatrzymaniu Sławomira N. Zapraszamy chwilę po 9:00.


Jerzy Czuczman, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich i Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności" pojawią się we wtorkowym wydaniu audycji Ludzie i Pieniądze. Po 9:30 Iwona Wysocka porozmawia z nimi o propozycjach podziału unijnych pieniędzy. We wtorek kolejny dzień szczytu. Zobaczymy, jak się zakończy. Przyjrzymy się też świetnym danym z polskiego przemysłu.Razem z Iwoną Wysocką po godzinie 12:30 w audycji Dobrze mieszkaj wynajmiemy kampera lub przyczepę. Sprawdzimy, czy można taki sprzęt zabrać na własną działkę, gdzie można nim podróżować i jakie trzeba mieć uprawnienia.


Gościem Joanny Matuszewskiej w programie Więcej serca i mniej barier będzie Marcin Bednarz z Caritas. Opowie on o letnim wypoczynku dzieci. Początek spotkania o godzinie 13:15.


Na dwóch kółkach po pomorskich zaułkach. Tym razem nasi redakcyjni koledzy, Paweł Kątnik i Tymek Kobiela wybrali się na teren Stoczni Cesarskiej. Nazwa to równie anonimowa, jak sam teren, mimo że znajduje się w sercu Młodego Miasta w Gdańsku. Gdzie historia miesza się z nowomiejskim charakterem? Skąd najlepiej obserwować gdańskie żurawie, a także gdzie koncentrowały się stoczniowe losy Anny Walentynowicz? Odpowiedzi z perspektywy roweru udzielą nasi reporterzy Paweł Kątnik i Tymoteusz Kobiela o 14:17.

O 14:30 wiadomości regionalne. Sprawdzimy, co słychać na Kociewiu.


Pamiętajmy o piciu wody – szczególnie latem – apelują lekarze. To ważne, by nasz organizm prawidłowo funkcjonował. O piciu odpowiedniej ilości wody Alicja Samolewicz-Jeglicka porozmawia z dyrektorem pomorskiego sanepidu Tomaszem Augustyniakiem po 15:40.


W Wakacyjnych wędrówkach po 18:30 będzie aktywnie - wybierzemy się na spływ kajakowy. Trasa, którą popłyniemy, jest bardzo popularna wśród rodzin z małymi dziećmi. To tutaj najczęściej widzi się kajaki na Kaszubach. Co to za miejsce? Odpowiedź zna Magda Świerczyńska-Dolot.

 

pb

_