Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

13 lipca 2020

16:12

Przyszłość rządów PiS, wyniki wyborów i zadania dla głowy państwa na nadchodzącą kadencję [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

Gościem dnia Radia Gdańsk punktualnie o 8:30 będzie politolog dr Krzysztof Piekarski z Uniwersytetu Gdańskiego. Olga Zielińska zapyta go o to czy rząd Prawa i Sprawiedliwości, mając po swojej stronie prezydenta, pokusi się o kolejne reformy? Postaramy się też ustalić, czy Platforma Obywatelska będzie potrafiła wykorzystać wynik wyborczy, by w długofalowej perspektywie wzmocnić pozycję swojej partii.


Parę chwil po godzinie 9:00 w Komentarzach Radia Gdańsk pojawią się Jacek Rybicki, Magazyn "Solidarność" i Andrzej Ługin, Gdańsk Strefa Prestiżu. Jarosław Popek porozmawia z nimi o wynikach wyborów prezydenckich.


W audycji Ludzie i pieniądze gośćmi Iwony Wysockiej będą Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności" i Adam Protasiuk, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza. Ustalimy najważniejsze gospodarcze zadania dla nowego prezydenta. Czym powinien zająć się w pierwszej kolejności? Które obietnice gospodarcze będą możliwe do spełnienia najpierw, a z którymi raczej, ze względu na kryzys, poczekamy? Jak rynek finansowy zareagował na rezultat wyborów? Porozmawiamy tez o tym, jak walczyć z alimenciarzami Rekordzista ma do oddania swoim dzieciom 600 tysięcy zł. Początek spotkania parę chwil po godzinie 9:30.


A po 12:15 pierwsza część Bezpiecznych wakacji z Radiem Gdańsk. Ból głowy, gorączka i ogólne osłabienie - to pierwsze objawy udaru słonecznego. Jak powinniśmy się wtedy zachować? Czy w takiej sytuacji wzywać pogotowie ratunkowe? Alicja Samolewicz-Jeglicka zapyta o to ratownika medycznego Krzysztofa Flisa z Fundacji AID Ratunek. W drugiej części bezpiecznych wakacji po godzinie 15:40 pojawi się praktyczny poradnik dla kierowców. Nie tylko tych, którzy wyjątkowo często wyprzedzają. Garść rad będą mieli dla słuchaczy Sebastian Kwiatkowski i jego gość - komisarz Zbigniew Korytnicki - naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Gdańsku.


Jak urządzić taras działkowego domku? Tym tematem zajmie się po godzinie 12:30 Iwona Wysocka w audycji Dobrze mieszkaj.


W programie Więcej serca i mniej barier Joanna Matuszewska porozmawia z Pawłem Wdówikiem, pełnomocnikiem rządu do spraw osób niepełnosprawnych, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Początek spotkania o 13:15.


Co słychać na Kociewiu? Sprawdzimy o 14:30 w wiadomościach regionalnych.


Zaś o 18:30 w Wakacyjnych wędrówkach odwiedzimy latarnię Stilo w Sasinie. Na radiowy spacer zaprasza Magda Świerczyńska-Dolot.

 

pb

_