Wiadomości

niedziela,

12 lipca 2020

22:00

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała: priorytetem Prawa i Sprawiedliwości w następnych trzech latach będzie Plan Dudy

Wielki plan inwestycji będzie priorytetem na następne trzy lata dla Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Podkreślił też kluczowe dla Pomorza plany inwestycyjne.
- Priorytetem Prawa i Sprawiedliwości w następnych trzech latach będzie Plan Dudy. Wielki plan inwestycji, rozwoju gospodarczego, aby zapracować na przyszłe pokolenia Polaków - tłumaczył szef pomorskich struktur PiS.

- Przegoniliśmy pod względem gospodarczym Grecję i Portugalię, chcemy przeganiać kolejne państwa zachodu. Dla Pomorza rzeczą szczególnie ważną będzie przetarg na Obwodnicę Metropolitalną Trójmiasta, który odbędzie się w połowie sierpnia. Droga Czerwona, która sfinansowana będzie ze środków programu inwestycyjnego CPK, to kolejna ważna rzecz, do której rozpoczynamy przygotowania. Kolejna kadencja będzie walką ze spowolnieniem, które spowodował koronawirus, ale także wyjściem dalej, rozwój, nowe miejsca pracy, aby Polacy żyli na zachodnim poziomie - zaznaczył.

"ZREALIZOWALIŚMY PRZYTŁACZAJĄCĄ WIĘKSZOŚĆ OBIETNIC"

Marcin Horała odniósł się też do obietnic, które zostały lub nie zostały zrealizowane. Jak podkreślił, przytłaczająca większość zapowiedzi znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości.

- Przez ostatnie cztery lata zrealizowaliśmy w wielu obszarach znacznie więcej niż zapowiadaliśmy. Nigdy nie jest tak, że uda się zrealizować wszystko. Jeżeli chodzi o podatek dochodowy to faktycznie, nie wprowadziliśmy tak dużej kwoty wolnej dla wszystkich, chociaż dla tych najmniej zarabiających tak, ale z drugiej strony obniżka o 1% głównej stawki PIT-u i całkowita jego likwidacja dla osób poniżej 26 roku życia weszły, a tego nie zapowiadaliśmy. Dlatego per saldo obietnice zostały zrealizowane, o całkowitym prawie zniesieniu CIT-u nie wspominając. Nie jesteśmy ideałami, nie zrealizowaliśmy wszystkiego w 100%, ale przytłaczającą większość obietnic zrealizowaliśmy - przekonywał Marcin Horała.

tko