Wiadomości
Wśród dużych planowanych inwestycji na Pomorzu są także kolejne drogi (fot. Anna Bobrowska / KFP)

piątek,

10 lipca 2020

15:52

Przetarg na budowę obwodnicy metropolitalnej już w sierpniu. Marcin Horała zapowiedział kolejne inwestycje

W sierpniu przetarg na budowę obwodnicy metropolitalnej. Taką informację przekazał dzisiaj na spotkaniu z mieszkańcami Tczewa poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała. Mówił także o kolejnych inwestycjach.

Jeszcze latem, w połowie sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie ogłaszać przetarg na budowę obwodnicy metropolitalnej. Wśród dużych planowanych inwestycji na Pomorzu są także kolejne drogi.

- Trasa s6 na odcinku do Słupska i Droga Czerwona do Gdyni, która będzie jako inwestycja komplementarna sfinansowana ze środków programu inwestycyjnego CPK - mówił Horała.

PODPISANO POROZUMIENIE

Droga Czerwona planowana jest od lat. Szóstego lipca minister gospodarki morskiej  i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz Marcin Horała, jako pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, podpisali porozumienie w sprawie poprawy dostępu do Portu Gdynia.

Droga Czerwona ma zaczynać się właśnie w porcie i prowadzić w pobliże obwodnicy.

 

FUNDUSZE DLA MIESZKAŃCÓW

 

Na spotkaniu w Tczewie był obecny także poseł Kazimierz Smoliński, który podsumował pomorskie programy, z których fundusze spływały do mieszkańców. Zaczął od powiatu tczewskiego, gdzie 100 milionów złotych rocznie przekazywane jest z programu 500 plus.

W ciągu czterech ostatnich lat do mieszkańców Pomorza trafiło 8,7 miliarda złotych.

INWESTYCJE

Oprócz tego Kazimierz Smoliński mówił o 400 milionach złotych dla pomorskich samorządów z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wspomniał także o budowie kanału żeglugowego, który wraz modernizacją portów w Gdyni i Gdańsku kosztował 7,2 miliarda.

Poseł zapowiedział także 10 miliardów złotych z budżetu państwa na budowę drogi s6.

 

 

Filip Jędruch/puch