Wiadomości
(Fot. Pixabay)

sobota,

11 lipca 2020

12:40

Nowa aplikacja ma zachęcić do spędzenia czasu na wodzie. Swoją propozycję trasy żeglugowej może dodać każdy

Aplikacja "Drogi wodne" spopularyzuje turystykę wodną i zachęci wszystkich do tej formy spędzania wolnego czasu - ocenił w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej uczestniczył w czwartek w konferencji, poświęconej uruchomieniu aplikacji. Jest ona przeznaczona, jak tłumaczył, dla wszystkich wodniaków - zarówno amatorów, jak i pasjonatów kajaków, motorówek i żagli.

KAŻDY MOŻE ZGŁOSIĆ SWOJĄ PROPOZYCJĘ

Gróbarczyk wskazał, że obecnie w aplikacji znajduje się kilkanaście tras żeglugowych, turystycznych w każdym województwie. Dodał, że ten program będzie się rozwijał. - Każdy może sobie wymyślić drogę wodną, przesłać ją do Urzędu Żeglugi Śródlądowej bądź do nas, do ministerstwa, bądź na stronę, która będzie w tym celu uruchomiona - wskazał.

Zapewnił, że taka trasa będzie zweryfikowana i wpisana do aplikacji, jeżeli okaże się "bezpieczna i będzie się nadawała do turystycznej żeglugi".

POPULARYZACJA TURYSTYKI

Według Gróbarczyka aplikacja spopularyzuje turystykę wodną. - Zachęci wszystkich do tej firmy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wakacji - wskazał.
 
PAP/pb