Wiadomości
(Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

piątek,

10 lipca 2020

07:36

O miejscach znanych i takich, które czekają, byśmy je odkryli. Zapraszamy na Wakacje z zabytkami w Radiu Gdańsk!

Radio Gdańsk w wakacyjne piątki zachęca słuchaczy do wyruszenia w podróż po Pomorzu. O godz. 18.30 prezentujemy audycję Wakacje z zabytkami, w której można znaleźć sporo ciekawostek o miejscach znanych lub nieznanych w ogóle. Zapraszamy!

Co tydzień można znaleźć inspirację do weekendowej wycieczki. W pierwszej części audycji prof. Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku wraz z Marzeną Bakowską zdradzają tajemnice pomorskich zamków, głównie pokrzyżackich. To nie tylko warownie w Malborku, Gniewie lub Człuchowie, ale także mało znane miejsca jak na przykład Stara Kiszewa koło Kościerzyny. Tu też Krzyżacy wybudowali zamek, a do dziś są jego ślady. W drugiej części audycji Alicja Samolewicz-Jeglicka proponuje wyprawy do pomorskich sanktuariów.

W czasie pandemii koronawirusa niewielu Polaków wybiera się na zagraniczne wakacje. Szukamy ciekawych miejsc w naszym kraju. Radio Gdańsk zachęca do poznawania Pomorza. Z nami zaplanujecie weekendową wycieczkę i poznacie lepiej nasz region. Zapraszamy w każdy piątek o 18:30 na Wakacje z zabytkami!

 

Marzena Bakowska