Wiadomości

środa,

01 lipca 2020

14:08

Więcej muzyki, wspólne gotowanie, turystyczne inspiracje i ciekawe rozmowy. Zapraszamy na Muzyczne lato z Radiem Gdańsk

Największe muzyczne przeboje, najatrakcyjniejsze miejsca Pomorza, zabawne historie, ciekawi ludzie, polecane książki, które warto przeczytać, filmy, które warto zobaczyć. Taki właśnie będzie letni program Radia Gdańsk.

Reporterzy Radia Gdańsk w czasie wakacji przemierzać będą region na dwóch kółkach, będziemy wspólnie gotować, nauczymy się fotografować, sprawdzimy jak bezpiecznie podróżować. A wszystko w rytm wakacyjnej muzyki.

"CHCEMY, ABY LATO STAŁO SIĘ MOMENTEM RADOŚCI"

- Krótko mówiąc, przygotowaliśmy na wakacje specjalną ramówkę, mającą przynieść naszym słuchaczom dużo pozytywnych emocji - wyjaśnia Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk. - Po trudnym okresie pandemii chcemy, aby to lato stało się momentem radości dla naszych słuchaczy. Dlatego zamierzamy w specjalnym paśmie Muzyczne lato z Radiem Gdańsk prezentować treści kojarzące się z wypoczynkiem i wakacjami. W ciągu dnia audycje publicystyczne będą krótsze, jednak słuchacze znajdą w stałych porach swoje ulubione audycje. Będą one jednak realizowane w inny, wakacyjny sposób.

HASŁO PRZEWODNIE

Muzyczne Lato z Radiem Gdańsk to nazwa pasma w dni powszednie, w godzinach 12:00-16:00, ale też hasło przewodnie całej wakacyjnej ramówki w radiu. Będzie więcej autorskich propozycji muzycznych, które usłyszymy w ciągu dnia, ale szykują się również zmiany w wieczornych audycjach. Od 5 lipca w każdą niedzielę o 22:05 dźwiękowe "Barwy lata" odsłoni przed nami Maciej Łyszkiewicz, gdyński muzyk, związany m.in. z zespołem No Limits. Z kolei codziennie o godzinie 13:50 nasza Redakcja Muzyczna będzie przypominała jeden z hitów minionych wakacji.

(NIE)ZNANE POMORSKIE ZAKĄTKI

- W ramówce nastąpiło także kilka zmian w pasmach publicystycznych – dodaje prezes Chmielecki. - We wtorki po godzinie 18:00 będziemy podpowiadać, jak spędzić wakacje z dziećmi. W czwartki redakcja kaszubska zaprosi nas na spacery w nieoczywiste miejsca na Kaszubach. W czasie wakacyjnych tygodni odkrywać będziemy także najpiękniejsze, choć nie zawsze znane zakątki Borów Tucholskich, Żuław, Słowińskiego Parku Krajobrazowego, Mierzei Wiślanej i Półwyspu Helskiego. Zajrzymy też do pomorskich zamków i sanktuariów.

WAKACYJNE VADEMECUM

W każdy poniedziałek o godzinie 14:00 na naszej antenie będzie można usłyszeć Wakacyjne Vademecum. To poradnik dla turystów i mieszkańców, który pomoże w bezpieczny sposób zaplanować aktywność w okresie lata. Wśród tematów, które poruszy Joanna Matuszewska, będą m.in dotyczące organizacji ogniska na plaży, spacerów w lesie z psem, wypożyczenia skutera wodnego, ilości wody, którą powinno się wypić w upał oraz wielu innych.

ROZMOWY NA PLAŻY

Po dniu spędzonym nad morzem lub jeziorem polecamy wieczorne "Rozmowy na plaży". Co czwartek o godz. 21:05 Iwona Demska zaprosi słuchaczy na spotkania z ciekawymi gośćmi. Ale interesujące wywiady usłyszymy również w ciągu dnia - zapraszamy codziennie o 13:30.

JAKA JEST CENA WAKACJI?

Także w czwartki sprawdzimy ile kosztują wakacje. Ile zapłacimy za pole namiotowe? Jaka jest cena wypożyczenia kampera lub przyczepy? Ile za pensjonat, a ile za luksusowy hotel? Na te wszystkie pytania odpowiedzi poszuka Tomasz Klinger.

NAUKA GOTOWANIA ZE ZNANYM SZEFEM KUCHNI

Długie, wakacyjne wędrówki i wyprawy wzmagają apetyt. Dla tych, którzy lubią sami dogodzić swojemu podniebieniu przygotowaliśmy specjalną audycję kulinarną z rozmachem. Niespodziankę odsłonimy już niebawem, a na wspólne gotowanie zaprosimy w każdy piątek.

SIEĆ LOKALNA I GLOBALNA

Virale, memy, newsy, akcje, którymi żyje internet. W soboty po godzinie 11:00, w audycji Złapane w Sieci, sprawdzimy, co jest najpopularniejsze w sieci lokalnie i globalnie. Omówimy też takie zjawiska jak trolling, hejt, fake news - i doradzimy, jak się z nimi rozprawić. Na tę audycję zapraszamy w imieniu Eweliny Potockiej.

HISTORIA "SOLIDARNOŚCI"

Od 8 lipca na antenie odsłonięte zostaną karty historii najnowszej naszego regionu i nie tylko. W każdą środę o 21:05 zaprezentujemy notacje, przygotowane wspólnie z gdańskim odziałem Instytutu Pamięci Narodowej. W ramach projektu "Wielka Solidarność" bohaterowie strajków z sierpnia 1980 roku opowiedzą o wydarzeniach, które doprowadziły do wielkich przemian ustrojowych w naszym kraju.

 RG - Muzyczne Lato pion-001

 

Artur Kiełbasiński/mm