Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

wtorek,

30 czerwca 2020

18:32

Urlop w czasie pandemii, serialowe propozycje na wakacje oraz dyskusje przed drugą turą wyborów [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

W środę po godzinie 8:30 Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie lekarz wojewódzki dr Jerzy Karpiński. Beata Gwoździewicz porozmawia z nim o wakacjach w czasie epidemii koronawirusa. Czy wyjazd na urlop jest bezpieczny, a może lepiej spędzić go na miejscu? Poruszymy też temat maseczek - czy wciąż powinniśmy je nosić?


Parę chwil po godzinie 9:00 gośćmi Andrzeja Urbańskiego w Komentarzach Radia Gdańsk będą prof. Grzegorz Grochowski, politolog, Uniwersytet Gdańsk oraz Robert Kwiatek, dziennikarz, fotoreporter, były działacz opozycyjny. Padają coraz mocniejsze słowa od kandydatów przed II turą walki o prezydenturę. Postaramy się ustalić, czy i kiedy dojdzie do debaty prezydenckiej, a także kto kogo znokautuje? Skomentujemy także najnowsze sondaże.Środowa audycja Ludzie i pieniądze składała się będzie z dwóch części. Po godzinie 9:30 Artur Kiełbasiński porozmawia z Andrzejem Brzózką, prezesem Naftoportu, a kilkanaście minut później z Ireneuszem Karaśkiewiczem, dyrektorem Forum Okrętowego. Tematem rozmów będzie rola Naftoportu w zapewnieniu dostaw paliw płynnych dla polskiej gospodarki. Będzie również o białej księdze, czyli europejskim dokumencie, dotyczącym nielegalnej pomocy publicznej w krajach Azji.Po godzinie 12:15 zaprosimy Państwa na Bezpieczne Wakacje z Radiem Gdańsk. Kino, teatr, a może opera? Podczas urlopu mamy więcej czasu, również na atrakcje kulturalne. Jednak wybierając się do takich instytucji, powinniśmy pamiętać o restrykcjach sanitarnych, które - w związku z pandemią koronawirusa - cały czas obowiązują. O czym warto pamiętać? O to Alicja Samolewicz-Jeglicka zapyta dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku Tomasza Augustyniaka.

W drugiej części audycji, po 15:40, porozmawiamy o tym, że by dobrze bawić się na urlopie, trzeba najpierw bezpiecznie na niego dotrzeć. Czasami ważne, by zrobić to też ekonomicznie. O znaczeniu ciśnienia w oponach Sebastian Kwiatkowski porozmawia z Rafałem Ziółkowskim, ratownikiem drogowym, członkiem komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku.O tym, w jaki serial warto się wkręcić, w każdą letnią środę mówić będzie Iwona Demska w programie Seriale na fali. Co tydzień o godzinie 12:40 nowa paczka propozycji do oglądania.W Wiadomościach regionalnych zajrzymy do Słupska i okolic. Początek punktualnie o 14:30.A w Magazynie morskim Anna Rębas zaprosi na opowieść o wyjątkowym spływie tratwą z Krakowa do Gdańska. Porozmawiamy z tymi, którzy przepłynęli przez sześć tygodni tę trasę. Zdarzały się burze i mielizny. Momentami na płytkiej Wiśle było bardzo mało wody.

W drugiej części zajrzymy także do Gdyni na uroczystości Święta Morza. Na wyjątkowe wodowanie zaprosi państwa autor książki o legendarnym żaglowcu "Pogoria". Początek radiowego spotkania o 18:10.

 

pb

_