Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)

wtorek,

30 czerwca 2020

11:47

Wakacyjna podróż w czasie. W tym tygodniu nad morze i na Kaszuby pojedziemy zabytkowym autobusem

Nad morze i na Kaszuby w stylu retro. Tylko w tym tygodniu mamy niepowtarzalną okazję pojechać na wypoczynek zabytkowym autobusem. To pomysł pracowników firmy PKS Gdańsk na promocję wakacyjnych połączeń. Świeżo odrestaurowany san H100 pojedzie wraz z regularnymi połączeniami na  liniach do Władysławowa, Krynicy Morskiej, Wdzydz i Szymbarku.

Jak mówi Bartosz Milczarczyk, odbudowa od podstaw autobusu z 1969 roku trwała cztery lata. To autobus międzymiastowy, stanowiący niegdyś podstawę floty PKS. - Jest prezentowany szerszej publiczności po raz pierwszy i wyjedzie poza teren zajezdni, na której był rekonstruowany. Nie boimy się go udostępniać, cieszymy się, że jest to zabytek jeżdżący i wszyscy chętni mogą odbyć wakacyjną podróż sentymentalną - dodaje.

W środę san H100 pojedzie do Krynicy Morskiej, w czwartek do Wdzydz, a w piątek do Szymbarka. Przejazd kosztuje tyle, ile bilet na normalnej linii. Trzeba się jednak na niego zapisać mailowo: rezerwacje@pks.gdansk.pl. Autobus na co dzień oglądać można w muzeum techniki wojskowej Gryf w Dąbrówce koło Wejherowa.

 

Posłuchaj materiału dziennikarza Radia Gdańsk:

 

Sebastian Kwiatkowski/pOr