Wiadomości

poniedziałek,

29 czerwca 2020

17:15

Komentarze powyborcze, I i II tura oraz trudności w uzyskaniu kredytu [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie prof. Andrzej Zybertowicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. O godzinie 8:30 Olga Zielińska zapyta go o powody tak wysokiej frekwencji w wyborach. Jakie czynniki sprawiły, że Andrzej Duda otrzymał w I turze więcej głosów niż w 2015 roku? Porozmawiamy też o znaczeniu dobrej współpracy między rządem a prezydentem.


W Komentarzach Radia Gdańsk pojawią się Artur Ceyrowski - tygodnik Sieci, portal wpolityce.pl oraz Bartosz Stracewski - Telewizja Polska. Tematem rozmowy będą wyniki wyborów. Jakie strategie przyjmą kandydaci przed II turą, by pozyskać elektorat? Kto jest największym przegranym rywalizacji wyborczej? Między innymi o to zapyta gości Piotr Kubiak. Początek rozmowy parę chwil po godzinie 9:00.

W programie gospodarczym Ludzie i Pieniądze po godzinie 9:30 Artur Kiełbasiński spotka się z Michałem Ciapką, prezesem zarządu i pomysłodawcą Higasa Properties oraz Piotrem Urbańczykiem, prezesem Best TFI. Porozmawiają o tym, dlaczego w bankach coraz trudniej dostać kredyt na mieszkania i inne nieruchomości.

Po godzinie 12:15 zaprosimy na Bezpieczne wakacje z Radiem Gdańsk. Jak przygotować się do urlopu w dobie panującej epidemii koronawirusa? Co należy dodatkowo zabrać ze sobą na wyjazd? Jakie informacje sprawdzić tuż przed wakacjami? O to Alicja Samolewicz-Jeglicka zapyta dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku  Tomasza Augustyniaka.

Zaś po 12:30 wakacyjne wydanie programu Dobrze Mieszkaj. W nadchodzących tygodniach skupiać będziemy się na ośrodkach wypoczynkowych, domkach letniskowych, namiotach i innych sposobach mieszkania wakacyjnego na Pomorzu , ale zaczniemy nietypowo. Iwona Wysocka porozmawia z Bogdanem Donke, wiceprezesem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej o leśniczówkach i karawaningu. Zaczniemy jednak o pieszych wędrówkach po pomorskich lasach

O 14:30 wiadomości regionalne. We wtorek zajrzymy na Kociewie.
Na kolejną część Bezpiecznych wakacji zaprosimy słuchaczy po godzinie 15:40. Wyjedziemy na... drogę. Gościem Sebastiana Kwiatkowskiego będzie komisarz Zbigniew Korytnicki - naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Gdańsku. Porozmawiamy o spotkaniach z pojazdem uprzywilejowanym.

O 18:30 zapraszamy do wysłuchania audycji Marzeny Bakowskiej Twoja dzielnica. Opowiemy o Skwerze Kościuszki w Gdyni.
A wieczorem, po godzinie 21:00 odwiedzimy Gdynię i tamtejsze Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem, prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym. A powód wizyty jest wyjątkowy. Stowarzyszenie zbiera pieniądze na remont gdyńskiej placówki. Na audycję Razem łatwiej zaprasza Magdalena Świerczyńska-Dolot.

 

 

pb

_