Wiadomości
Projekt ma potrwać 10 tygodni, a każdy dzień będzie poświęcony konkretnemu wydarzeniu (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

poniedziałek,

29 czerwca 2020

15:12

Kino, joga, koncerty i medytacje. Eksplozja kultury i sztuki "nad" Wrzeszczem, czyli Projekt Manhattan

Opowieści o podróżach, opera, kino pod chmurką i medytacje. Rusza Projekt Manhattan czyli lato ze sztuką nad dachami Wrzeszcza.

Pomysł na Projekt Manhattan zrodził się w czasie pandemii, kiedy zamrożona została niemal każda dziedzina życia.

- Chcielibyśmy osiągnąć efekt odrodzenia w kulturze, eksplozji sztuki w Trójmieście. Szalenie nam na tym zależy, ponieważ wszystko zostało zamrożone i teraz powoli rusza - mówi pomysłodawca Janusz Gawrysiak. Projekt potrwa 10 tygodni, każdy dzień będzie poświęcony konkretnemu wydarzeniu.

CODZIENNIE INNE ATRAKCJE

Poniedziałek to Festiwal Gór i Podróży, na który zaprasza Wojciech Heliński. Wtorek to kino pod niebem, kino bez biletu. Środa poświęcona będzie letnim koncertom operowym w wersji soft, na które zaprasza Jerzy Snakowski. W czwartek w programie są medytacje, które poprowadzą Tymon Tymański i joginka Greta. Piątki zapowiadają się tanecznie. Niedziela będzie poświęcona aktywnościom skierowanym do rodzin z dziećmi, na które zaprasza Gdańska Szkoła Artystyczna.

WSTĘP JEST WOLNY

Wszystko odbywać się będzie na tarasie baru Niebo, na 4 piętrze GCH Manhattan. Wydarzenia od poniedziałku do piątku startują o 19.00, wydarzenie niedzielne o 15.00. Wstęp jest wolny. Projekt rozpoczyna się w poniedziałek, 29 czerwca.

 

Aleksandra Nietopiel/pb