Wiadomości
Jarosław Gowin napisał list do członków Porozumienia (Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

poniedziałek,

29 czerwca 2020

10:47

Jarosław Gowin napisał list do członków Porozumienia: wiemy, co oznaczałoby zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego

Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to wybór między Polską ambitną i dynamiczną a Polską zadowalającą się przeciętnością - napisał w liście do członków Porozumienia lider ugrupowania Jarosław Gowin. Zaapelował też o zaangażowanie w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

Lider Porozumienia podziękował przedstawicielom ugrupowania za zaangażowanie w kampanię Andrzeja Dudy.

- Nasz kandydat uzyskał w pierwszej turze znakomity wynik. To także wasz sukces. Przed nami decydujące starcie. Wiemy, że będzie wyrównane. Wiemy też, co oznaczałoby zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego. Polskę czekałyby lata nasilenia konfliktu politycznego. Działania naszego rządu byłyby torpedowane tylko po to, by osłabić Zjednoczoną Prawicę, mimo tego że w rzeczywistości osłabiałoby to nasze państwo - przekazał.

"POLSCE GROZIŁBYM CHAOS"
 

- Dobre, potrzebne dla obywateli projekty upadałyby na skutek prezydenckiego weta. Polsce groziłby chaos. Trudniej byłoby o skuteczną walkę z epidemią i jej gospodarczymi skutkami. Zamiast wspierać rząd w walce o zdrowie i miejsca pracy Polaków nowy ośrodek prezydencki skupiałby się na promowaniu eksperymentów obyczajowych, obcych przekonaniom większości Polaków. Nasiliłyby się podziały światopoglądowe i próby indoktrynacji naszych dzieci. Wróciłaby też niesławna "polityka ciepłej wody w kranie" - dodał lider Porozumienia.

PAP/tkob