Wiadomości
(fot. Archiwum RG)

poniedziałek,

29 czerwca 2020

08:30

Leszek Czarnobaj, senator PO: "Rafał Trzaskowski składa ofertę do wszystkich elektoratów"

Według sondażu late poll kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski uzyskał 30,3 proc. głosów. Dane z 87,16 proc. obwodowych komisji wyborczych wskazują, że poparcie dla tego kandydata kształtuje się na nieco niższym poziomie i wynosi 28,9 proc. Rezultaty te skomentował w Radiu Gdańsk senator PO Leszek Czarnobaj.
- Jestem zadowolony z wyniku Rafała Trzaskowskiego. Naszym założeniem było minimum 30 proc. i to udało się zrealizować. 33-35 proc. byłoby pełnią szczęścia, ale była silna konkurencja, dużo kandydatów i ciekawych programów. To musiało się tak rozłożyć - stwierdził Leszek Czarnobaj.

By wygrać w drugiej turze, Trzaskowski będzie musiał powalczyć o głosy wyborców, którzy w pierwszej turze poparli innych kandydatów. Do kogo może on kierować swój przekaz w najbliższych dwóch tygodniach?

- Rafał Trzaskowski składa ofertę do wszystkich elektoratów. Wczoraj powiedział do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości: oprócz świadczeń, dzięki którym PiS ma takie poparcie, otrzymacie więcej - kwestie związane z wolnością i poszanowaniem jednostek - zaznaczył.

Posłuchaj całej rozmowy:Artur Kiełbasiński