Wiadomości
(Fot. Pixabay/Tobias Hämmer)

piątek,

26 czerwca 2020

20:21

Burze z gradem w całej Polsce. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla Pomorza [PROGNOZA POGODY]

Niemal cały kraj objęty jest w piątek wieczorem ostrzeżeniami IMGW przed burzami z gradem. Alertem drugiego stopnia objęte zostały m.in. Śląsk, Małopolska, Podkarpacie, świętokrzyskie i powiat człuchowski na Pomorzu. W pozostałej części województwa obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm - a lokalnie do 60 mm - oraz wiatru w porywach do 90 km/h.

W związku z prognozowaną sytuacją pogodową Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w piątek specjalny alert dla mieszkańców woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Wieczorem Centrum poinformowało, że alert zostanie również wysłany do mieszkańców części powiatów w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.

POGODA W SOBOTĘ

Na Pomorzu w sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Można spodziewać się opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Maksymalna temperatura wynosić będzie od 25 do 28 stopni Celsjusza

Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

 

 PAP/ako