Wiadomości
Impreza zaplanowana była w Sierakowicach, ale z uwagi na pandemię przeniosła się do sieci (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

piątek,

26 czerwca 2020

18:15

48. edycja Bazuny, czyli Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej, w nietypowych okolicznościach. 60 wykonawców czeka na publiczność online

Bez publiczności na żywo, ale za to z odbiorcami online. W Gdańsku rozpoczęła się 48. Bazuna, czyli Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej. Wystąpi w nim aż 60 wykonawców.Tegoroczna Bazuna odbywa się w wyjątkowych okolicznościach. Impreza zaplanowana była w Sierakowicach, ale z uwagi na pandemię przeniosła się do sieci i nadawana jest z klubu studenckiego Kwadratowa na Politechnice Gdańskiej. Zespoły trójmiejskie grają na żywo, ale do... internetu. Mimo trudnych warunków, zainteresowanie przeglądem jest spore.

 

- Podczas przeglądu wystąpi 60 wykonawców. 20 zespołów jest z Trójmiasta i one wystąpią na scenie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Będzie też konkurs, na który wpłynęło 20 zgłoszeń w postaci plików mp3 i filmików. Od dwóch tygodni utwory były oceniane przez publiczność w internecie – mówił Tadeusz Szypliński związany z organizacją imprezy.

Na sobotę zaplanowano przesłuchania konkursowe, które otworzą koncert, a w niedzielę nastąpi ogłoszenie wyników i koncert finałowy.

SZERSZA PUBLIKA

Edycja online to szansa dla tych, którzy nie mogą być fizycznie obecni na imprezie.

- Możemy dotrzeć do szerszej liczby osób, które nie zawsze mogą dotrzeć na Bazunę albo o niej nie wiedzą. Za pośrednictwem YouTube czy Facebooka, ktoś może sprawdzić, czy Bazuna jest właśnie dla niego – mówiła Natalia Biedrzycka ze Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej Fify.

WYJĄTKOWA TRADYCJA

Bazuna to wyjątkowy czas i tradycja, do której chętnie się wraca – opowiadał Paweł Pastuszak z Grupy Muzycznego Wsparcia z Trójmiasta, która wystąpiła na początku przeglądu w PG Kwadratowa.

- Jestem tu szósty raz. Fajnie było, choć lubimy kontakt z publicznością. Na szczęście mieliśmy podgląd na słuchających nas ludzi, więc było nam raźniej. Poza tym mamy takie czasy, że musimy się przyzwyczajać i do innego kontaktu. Ale jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy zagrać - mówił Pastuszak.

GDZIE ICH SŁUCHAĆ?

Bazuna potrwa do niedzieli. Relacje można śledzić na żywo na kanale Youtube i na Facebooku.

Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć >>>TUTAJ<<<.

 

Aleksandra Nietopiel/ako