Wiadomości
(Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

piątek,

26 czerwca 2020

14:00

Rozpoczynają się wakacje, czas na wizytę na plaży. Gdynia otworzyła cztery strzeżone kąpieliska

Tegoroczny sezon plażowy w Gdyni oficjalnie rozpoczęty. W piątek rano uruchomiono w mieście cztery kąpieliska strzeżone. Największe, o długości 200 metrów, wytyczono na plaży w Śródmieściu. Ratownicy zadbają o bezpieczeństwo kąpiących się również w Orłowie, Redłowie oraz w Babich Dołach. To ostatnie Gdynia poprowadzi wspólnie z Kosakowem.
- W sumie w tym roku zatrudniliśmy prawie 40 ratowników, natomiast w każdym momencie na służbie jest ich ponad trzydziestu. To w zupełności wystarczy, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo plażowiczów - mówi Przemysław Dalecki, dyrektor zarządzającego miejskimi kąpieliskami Gdyńskiego Centrum Sportu. - Kąpieliska będą strzeżone codziennie do końca wakacji w godzinach 9.30 - 17.30 - dodaje Przemysław Dalecki.

SPECJALNE AUTOBUSY

Od soboty uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe do gdyńskich plaż. We wszystkie dni tygodnia z Obłuża Leśnego do Babich Dołów dojechać będzie można linią 309, a w niedziele i święta do plaż w Śródmieściu i Orłowie kursować będą autobusy z numerem 321.

Marcin Lange/tko