Wiadomości
Harcerze chcą zakończyć remont stanicy do kwietnia 2020 roku na stulecie harcerstwa w Starogardzie Gdańskim (Fot. Hufiec ZHP Starogard Gdański)

sobota,

27 czerwca 2020

11:38

Harcerze ze Starogardu Gdańskiego własnymi siłami remontują stanicę. Zapału im nie brakuje, ale potrzebne są pieniądze [JAK POMÓC?]

Sami wymienili już dach i postawili jedną ze ścian. Teraz proszą o wsparcie kolejnych etapów prac. Harcerze ze Starogardu Gdańskiego uruchomili internetową zbiórkę na remont swojej stanicy.

60-letni budynek nad Wierzycą był w bardzo złym stanie i wymagał kapitalnego remontu. – Własnymi siłami działamy, żeby znów mieć możliwość robienia zbiórek, harcerskich akcji i służby drugiemu człowiekowi – mówi Michał Hinc ze starogardzkiego hufca ZHP.

Pieniądze są potrzebne na wykończenie podłóg, wyrównanie ścian i położenie nowej instalacji elektrycznej. W budynku nie ma też centralnego ogrzewania i łazienek.

JAK POMÓC?

- Zależy nam na doprowadzeniu budynku do takiego stanu, w którym będziemy mogli już prowadzić jakiekolwiek zajęcia - dodaje Michał Hinc.

Rozpoczęła się już internetowa zbiórka na portalu pomagam.pl. Harcerze chcą zakończyć remont do kwietnia przyszłego roku, kiedy będą świętowali stulecie harcerstwa w Starogardzie Gdańskim.

 

Wojciech Stobba/pb