Wiadomości
Drużyna Energa 77 Racing Team, od lewej: Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała (fot. materiały prasowe Energa)

piątek,

26 czerwca 2020

14:48

Grupa Energa sponsorem tytularnym gdańskich mistrzów świata w żeglarstwie. Pierwsze regaty już w ten weekend

Energa wspiera gdańskich żeglarzy. Grupa nawiązała właśnie współpracę z mistrzami świata w żeglarstwie w klasie Micro - drużyną 77 Racing Team, która nosi już w swojej nazwie "Energę".

 - Serce Energi bije nad Bałtykiem. A morze to także żeglarstwo i wiatr. Ten sam wiatr porusza żagle oraz wiatraki produkujące energię. Cieszymy się, że możemy wspierać kolejnych utalentowanych sportowców w tej dyscyplinie - mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. komunikacji.

DZIEWIĘCIOKROTNY MISTRZ ŚWIATA Z GDAŃSKA

Liderem i założycielem teamu 77 Racing jest gdańszczanin Piotr Tarnacki, który zawodowo żegluje od 1999 roku. W klasie Micro zdobył najwyższe trofea. Jest dziewięciokrotnym Mistrzem Świata, kilkanaście razy wygrywał Mistrzostwa Polski. Jest triumfatorem Pucharu Świata i Europy. Dwukrotnie odbierał nagrodę Żeglarza Roku.

 

jacht

Drużyna gdańskich mistrzów na swoim jachcie (fot. Energa)

 

W tym sezonie drużyna Energa 77 Racing Team - w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk, Bartosz Makała - będzie walczyła o 10. tytuł Mistrza Świata właśnie w żeglarskiej klasie Micro.

- Każdy wyścig jest ważny i do każdego podchodzimy z takim samym respektem, ale ten z pewnością będzie kosztował nas najwięcej emocji. 10. tytuł mistrza świata to jest nasz cel i moje wielkie marzenie. Jestem dumny, że tak silna i rozpoznawalna marka, jaką jest Grupa Energa została naszym sponsorem tytularnym - mówi Piotr Tarnacki.

WŁAŚNIE STARTUJĄ PIERWSZE REGATY

W ten weekend (26-28 czerwca) Energa 77 Racing Team wystartuje w pierwszych w tym sezonie regatach - Anwil Cup we Włocławku, gdzie drużyna będzie walczyć o Puchar Polski. Rozpoczynają one bardzo intensywny dla żeglarzy sezon. Następnie drużyna będzie intensywnie trenować na Zatoce Gdańskiej i przygotowywać się do Bursztynowego Pucharu Neptuna, który odbędzie się 2-4 lipca. W sierpniu żeglarze zawalczą w Gdyni o 10. mistrzostwo świata.

Grupa Energa wspiera także młode żeglarskie talenty. W maju do grona ambasadorów sportu Energi dołączył Michał Krasodomski, 17-letni zdobywca tytułów na mistrzostwach świata i Europy.

 

am