Wiadomości
Wielki Młyn coraz bliżej końca remontu (Fot. Agencja KFP/Paweł Marcinko)

piątek,

26 czerwca 2020

10:51

Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie coraz bliżej otwarcia. Podpisano umowę na ostatni etap prac

Duże zmiany w Wielkim Młynie. Prace budowlane przy tym unikatowym gdańskim zabytku przenoszą się do środka. Właśnie podpisano umowę na przeprowadzenie kolejnego etapu robót, które dostosują obiekt do funkcji muzealnej.
Cztery poziomy zabytkowego budynku Wielkiego Młyna, w którym docelowo znajdzie swoja siedzibę Muzeum Bursztynu, przez prawie rok będą przedmiotem kompleksowych prac termomodernizacyjnych oraz budowlanych, które wykona katowicka firma Integra.

- To będzie typowa wykończeniówka, począwszy od podłóg, gdzie będzie położony czarny, elegancji kamień, skończywszy na obudowaniu wszystkich ścian i sufitów poprzez rożnego rodzaju instalacje, które pozwolą multimedialnie uatrakcyjnić tę ofertę skierowaną do turystów i wszystkich odwiedzających - mówi Adam Dyla z Integry.

Downloads11INTERESUJĄCE OKIENNICE I CHORĄGIEWKA NA SZCZYCIE
 
Niektóre zabytkowe i charakterystyczne elementy budynku zostaną podczas prac wyeksponowane. – Bardzo interesujące będą okiennice podnoszone do góry, a nie na dwie strony. Myślimy też o chorągiewce, którą chcemy przywrócić na szczycie budynku – dodaje Barbara Brzuskiewicz kierownik robót konserwatorskich w Wielkim Młynie.

Po zakończeniu prac budowlano-konserwatorskich w maju i czerwcu przyszłego roku Muzeum Gdańska przystąpi do prac nad montażem wystawy stałej finansowanych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020. Nowe Muzeum Bursztynu będzie całkowicie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz starszych. Poruszanie po kondygnacjach budynku umożliwi winda. Otwarcie Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie zaplanowano 28 czerwca 2021 roku.

Aleksandra Nietopiel/tko