Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski, fot. świadek zdarzenia)

niedziela,

21 czerwca 2020

20:09

Siedem osób w szpitalu, trzy nie żyją. Tragiczny wypadek w Borczu

Tragiczny wypadek w Borczu na trasie z Żukowa do Kościerzyny. Trzy osoby nie żyją, siedem trafiło do szpitala. W wypadku brały udział osobowe volvo i passat oraz dostawczy mercedes.

AKTUALIZACJA, GODZ. 21:40

Są wstępne ustalenia dotyczące przyczyn tragicznego wypadku w Borczu na trasie z Żukowa do Kościerzyny. Jak poinformował prokurator rejonowy w Kartuzach - Marek Kopczyński, z nieznanych przyczyn volvo zjechało na przeciwny pas ruchu. Jadące z naprzeciwka auto dostawcze - chcąc uniknąć zderzenia - zjechało na pobocze i przewróciło się. Kierowcy tego auta nic się nie stało. Volvo i passat zderzyły się czołowo. - Wiadomo już, że kierowcy samochodów biorących udział w wypadku byli trzeźwi - dodał prokurator Kopczyński.

Na miejscu wciąż pracują policjanci, strażacy, lekarz sądowy i prokurator. Czynności powoli się kończą, ale droga wciąż jest zablokowana. Objazd poprowadzono przez Kartuzy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około godziny.
AKTUALIZACJA, GODZ. 20:40

Do trzech wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadku na trasie z Żukowa do Kościerzyny. Nie żyją nastolatka, mężczyzna i kobieta, którą śmigłowiec LPR miał transportować do szpitala. Chwilę przed startem maszyny poszkodowana straciła funkcje życiowe. Przez dłuższy czas była reanimowana, niestety lekarz stwierdził zgon. Do szpitala ostatecznie przewieziono siedem osób. Jedna osoba nie doznała żadnych obrażeń. Osoby, które zginęły, prawdopodobnie jechały jednym samochodem - volkswagenem passatem. Na miejscu cały czas pracują policjanci i prokurator.

DK 20 z Żukowa do Kościerzyny jest zablokowana. Objazd wyznaczono drogą wojewódzką nr 211. W Żukowie samochody kierowane są do Kartuz, potem na Somonino i Egiertowo. Droga może być zamknięta nawet do północy.

 Na prostym odcinku drogi zderzyły się trzy dwa samochody osobowe i jeden dostawczy: volvo, mercedes i passat. Zginęli mężczyzna i 16-latka. Jedna z kobiet w ciężkim stanie śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala w Gdańsku.

Jak mówił pan Krzysztof, który pomagał rannym, siła uderzenia była ogromna. Z jednego z aut wypadł silnik. Samochody są poważnie zniszczone. Droga krajowa nr 20 z Żukowa do Kościerzyny jest zablokowana. Objazdy wyznaczono trasą 211 przez Borowo, Kartuzy i Somonino. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin. Na miejscu jest siedem zastępów strażackich, pogotowie, policja i prokurator. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana.

Utrudnienia w ruchu są też na Obwodnicy Trójmiasta w Straszynie. Na pasie w kierunku Gdyni zderzyły się dwa samochody, jedna osoba jest ranna.

 

 

Grzegorz Armatowski/pOr