Wiadomości
(Fot. Pixabay)

czwartek,

11 czerwca 2020

17:20

Burzowo, ale i bardzo ciepło. Na termometrach lokalnie nawet 31 stopni [PROGNOZA POGODY NA DŁUGI WEEKEND]

Długi weekend trwa, a synoptycy zapowiadają, że będzie bardzo ciepły. Lokalnie termometry pokażą nawet 31 stopni. Przewiduje się jednak także burze. Niebezpieczne zjawiska pogodowe pojawią się w całym kraju.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Zapowiada się przelotne opady deszczu i lokalnie burze, stopniowo zanikające. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna wyniesie od 14 do 16 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

PRAWIE 30 STOPNI W PIĄTEK

W sobotę natomiast zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotny deszcz i burze, lokalnie z gradem. Słupki rtęci pokażą od 26 do 29 stopni, nad morzem około 20. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. W czasie burz zawieje w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz, początkowo możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna od 15 do 18 Celsjusza. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

SOBOTA

W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Zapowiada się przelotne opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. W czasie burz opady o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 28 do 31 stopni, nad morzem od 20 do 22 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

NIEDZIELA

W niedzielę będzie pogodnie, temperatura maksymalna wyniesie od 24 do 27 stopni Celsjusza, nad morzem około 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, wschodni.

TURYŚCI JADĄ NA POMORZE

Duże natężenie ruchu związane z długim weekendem sprawia, że w czwartek po południu zakorkowana jest autostrada A1 w kierunku Gdańska. Dyżurny gdańskiego oddziału GDDKiA Łukasz Błotnicki powiedział PAP, że obecnie w woj. pomorskim największy zator na A1 jest przed punktem poboru opłat w Rusocinie k. Gdańska. Korek ma tam ok. 5,5 kilometra. Czas oczekiwania przed bramkami zjazdowymi z tej płatnej drogi wynosi ponad 15 minut.oprac. pOr/PAP