Wiadomości
Akcja zbierania podpisów dla Rafała Trzaskowskiego (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

środa,

03 czerwca 2020

16:01

Przedstawiciele KO zbierają podpisy dla swojego kandydata dla prezydenta. Rafał Trzaskowski potrzebuje poparcia 100 tys. osób

Koalicja Obywatelska rozpoczęła w Gdańsku zbiórkę podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta Polski. Sam Trzaskowski odwiedzi Pomorze 4 czerwca.
- Wierzymy, że w krótkim czasie uda nam się zebrać 100 tys. podpisów. Nasze punkty będą zlokalizowane od Żabianki SKM aż do pętli Łostowice-Świętokrzyska. To od jutra, a od dzisiaj zaczynamy już zbiórkę przy CH Manhattan - zapowiada Cezary Śpiewak-Dowbór, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w gdańskiej radzie miasta.

Jak zapewnia, karty, na których zbierane są podpisy, spełniają wszystkie wymogi prawne. – Mają wszystkie elementy, które kodeks wyborczy wskazuje – informuje.

Podpisy zbierane będą także podczas zaplanowanego na jutro wystąpienia Rafała Trzaskowskiego w Gdańsku.

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO

Z apelem o zachowanie bezpieczeństwa podczas akcji zbiórki podpisów zwrócił się wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski.

– Zapraszamy by podchodzić do nas z własnym długopisem, aby do minimum ograniczyć możliwość nieprzyjaznych względem zdrowia działań. Staramy się zachować względy sanitarne. Mamy płyn do dezynfekcji i jednorazowe długopisy - wyjaśnia.

W zbiórkę podpisów zaangażowali się też członkowie stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, Inicjatywy Polskiej, Młodych Demokratów, Obywateli RP i Zielonych. Podpisy od jutra będzie można oddawać też w Sopocie i Gdyni.

Aleksandra Nietopiel/mrud