Wiadomości
Policja w Elblągu zatrzymała 47-latka, który jechał oplem bez opony (fot. KMP w Elblągu)

czwartek,

04 czerwca 2020

07:17

Nietrzeźwy, bez uprawnień i jechał na samej feldze. 47-latek z Elbląga zatrzymany przez policję

Policjanci z Elbląga zatrzymali 47-latka kierującego oplem astrą, ponieważ ich uwagę zwrócił fakt, że jechał samochodem na samej feldze. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma też uprawnień do kierowania autem i jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło przy ul. Browarnej. Jak informuje kom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, powodem zatrzymania do kontroli było to, że w jednym kole opla, którym kierował mężczyzna, brakowało opony. 

- Wcześniej uszkodzeniu uległa opona, jednak 47-latek postanowił kontynuować jazdę mimo "drobnej" awarii. Gdy przebita opona została całkowicie przecięta i spadła z felgi, na 47-latku nie zrobiło to wrażenia. Chciał dojechać w okolice centrum miasta, a był już przy ul. Browarnej. Wtedy też napotkał patrol, który go zatrzymał. Policjantom tłumaczył, że posiada drugi komplet kół i to na aluminiowych felgach, więc i tak je planował zmienić. Tym bardziej nie szkoda mu więc uszkodzonej stalowej felgi - wyjaśnia oficer prasowy elbląskiej policji.

BRAK OPONY TO NIE BYŁ JEDYNY PROBLEM

W trakcie kontroli okazało się, że 47-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyźnie wykonano też badanie alkotestem, które wykazało niemal dwa promile alkoholu w jego organizmie. 

Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem i bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

elblag-policja2

47-latkowi nie szkoda było stalowej felgi (fot. KMP w Elblągu)

 

KMP Elbląg/am