Wiadomości
Wkrótce będzie można korzystać z gdyńskich basenów (fot. Pixabay)

środa,

03 czerwca 2020

15:53

Gdynia przygotowuje się do otwarcia basenów. Wiemy, od kiedy będzie można z nich korzystać

Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa obejmuje również sport i rekreację. Gdyński magistrat informuje, że już w czerwcu będzie można korzystać z basenów w mieście.

Od 8 czerwca kluby pływackie będą mogły korzystać z obiektów w szkołach podstawowych nr 12, 40 i 42. Tydzień później, od 15 czerwca, baseny otworzą się dla wszystkich. Aktualnie we wspomnianych miejscach wprowadzana jest możliwość płatności kartą.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BASENÓW

Baseny funkcjonować będą na nowych zasadach. Jednorazowo z obiektu nie może korzystać więcej niż 50 procent maksymalnego obciążenia, a jednocześnie liczba ta nie może przekroczyć 150 osób. Stosowna informacja na ten temat znajdzie się przy wejściach do budynków.

Na jednym torze mogą pływać maksymalnie cztery osoby. Ponadto w kolejce i otoczeniu pływalni. a także w szatni. przebieralni i innych pomieszczeniach, należy zachować 2-metrowy dystans od innych osób. Obowiązuje również dezynfekcja rąk oraz ścisłe przestrzeganie higieny.

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie pandemii dostępne są na stronie www.gov.pl.

 

oprac. am